Імпічмент чи енергетична незалежність України

Річард Л. Морнінгстар | Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради
28 Oct, 2019

Важливо, щоб ми не втрачали з уваги той факт, що незалежна Україна була основним двостороннім принципом американської зовнішньої політики, оскільки вона відірвалася від Радянського Союзу майже тридцять років тому. Реформа енергетичного сектору України була невід'ємною частиною цієї політики, і ми не можемо дозволити, що наша нинішня внутрішньополітична динаміка порушує монументальний момент рішення, який визначатиме майбутнє цієї галузі - і силу України в стосунках з Росією.

Венесуела: США вводить ембарго проти країни

06 Aug, 2019

Адміністрація Трампа ввела повне економічне ембарго проти уряду Венесуели, що посилює тиск проти режиму президента Мадуро та країн, включаючи Росію та Китай, які продовжують його підтримувати.

Президент Трамп наприкінці понеділка підписав розпорядження про заморожування всіх державних активів та заборонив здійснювати операції з ним, якщо нема спеціального звільнення, проти уряду Венесуели. Цей крок ставить Венесуелу нарівні з Північною Кореєю, Іраном, Сирією та Кубою - країнами, які зараз знаходяться під такими жорсткими санкціями США.

Туреччина: нові правила серйозно затримують поставки нафти з Росії, Казахстану, Азербайджану

23 Jan, 2019

Поставки російської, казахської, азербайджанської нафти на нафтопереробні заводи в Середземному морі і за її межами опинилися під загрозою через рішення Туреччини змінити правила судноплавства через протоки Босфор і Дарданелли.

Ірак: урядові війська взяли під контроль нафтові родовища

19 Oct, 2017

Іракські урядові війська взяли під контроль два найбільших нафтових родовища в провінції Кіркук після того, як їх покинули сили іракських курдів.

США закликали курдів і уряд Іраку - своїх союзників у регіоні - утриматися від ескалації конфлікту. Курдське командування назвало подію "оголошенням війни".

Іракські війська почали операцію із повернення контролю над Кіркуком у понеділок. Три тижні тому відбувся суперечливий референдум про незалежність Курдистану.

Tags: Іракнафта

Бразилія, США, Франція: нові нафтові угоди

10 May, 2017

Exxon Mobil Corp. і Petrobras провели переговори про стратегічне партнерство, яке може включати в себе декілька активів в Бразилії і за кордоном в різних сегментах галузі.

Така угода може дати Exxon доступ до нафтових родовищ і інфраструктури в Бразилії , а контрольована державою Petroleo Brasileiro SA може отримати технології Exxon у виробництві, переробці і розподілі нафти. Компанії в заяві у вівторок уточнили що не існує в даний час переговорів спрямованих на стратегічний альянс з Exxon.

Венесуела: затримки з поставками нафти в Китай і Росію

10 Feb, 2017

Державна компанія Венесуели PDVSA затримала поставки нафти в Китай і Росію на загальну суму $ 750 млн за станом на січень, повідомляє агентство Reuters з посиланням на внутрішні документи компанії.

Поставки повинні здійснюватися за програмою нафту в обмін на кредити.

Сума позик склала $ 55 млрд. При цьому вартість поставок  лише на $ 750 млн. Отримані позики Венесуела планувала направити на фінансування інфраструктурних та соціальних проектів.

Влияние глобального энергетического рынка на Украину

The influence of global energy on Ukraine
15 Sep, 2016

The global energy market is developing actively under the unique geopolitical circumstances – ongoing conflicts in the Middle East region, the LNG gas and oil extractions in the US, Canada and China, tough position of the OPEC member-states in the issues of freezing the volume of daily oil production ect. All those factors are effecting on attempts making by Ukraine on the path of reducing its dependence on the Russian gas and oil.

Іран: Європейський ринок нафти в пріоритеті

06 Jul, 2016

 Польська компанія Lotos придбала у Ірану 2 млн барелів нафти в рамках однієї транзакції. Про це повідомили в Національній іранській нафтової компанії NIOC.
Нафта, була завантажена на танкер на терміналі на острові Харк. Надвеликої нафтоналивний танкер The Atlantas покинув головний іранський нафтовий термінал 27 червня і попрямував до польського порту Гданськ.
Це показує, що Іран продовжує відвойовувати ринок після зняття санкцій з боку країн Заходу, відзначається в релізі NIOC.
Польща традиційно закуповує російську нафту марки Urals, її частка в польському імпорті нафти становить понад 90%. Однак в листопаді минулого року найбільша нафтова компанія Польщі PKN Orlen отримала партію нафти з Саудівської Аравії в 100 тис. тонн в порту Гданськ.

Почему у Москвы не сложится "нефтяной пасьянс"

Why Russia will not be able to fold the ”oil solitaire”
26 Feb, 2016

During the last month the Russian political circles committed a lot of efforts aimed at consolidating the position of the biggest exporter of oil in the world in the issue of frizzing the oil production on the current level. But those tremendous attempts were failed. This is the reason why the situation on the global oil market will likely remain unstable in the nearest future.

Tags: нафта

Низька ціна на нафту: хто програє, хто виграє?

Low oil proce: who wins, who loses?
26 Jan, 2016

The world oil price is steadily going down. There are a couple of factors which significantly affect this new trend: a) China is suffering from the economic decline, b) Iran is permitted to sell the oil on the international markets, c) first time during the 40 years period, the US Congress permitted its government to export oil. Saudi Arabia has also not agreed to reduce the volume of oil producing even despite the decreasing of prices. Who wins and who loses under those circumstances? And what is about Ukraine?