ОБСЄ, ПАРЄ: місцеві вибори в Україні пройшли без порушень

26 Oct, 2015 | |

Місцеві вибори в Україні пройшло добре "за винятком деяких відхилень від правил". Про це заявила керівник місії спостерігачів від ПАРЄ Гудрун Мослер-Торнстром.
За її словами, на більшості дільниць виборчим комісіям вдалося ефективно виконувати свої обов'язки, незважаючи на складність законодавства.
На її думку, виборці могли проголосувати вільно і без залякувань.
За її словами, спостерігачі від ПАРЄ отримували повідомлення про купівлю голосів і можливість підкупу членів комісій, особливо там, де різниця між голосами була маленькою.

Місцеві вибори в Україні, що пройшли минулої неділі, загалом відповідали демократичним стандартам, заявили у Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

"Місцеві вибори в Україні були конкурентними і добре організованими, і кампанія в цілому продемонструвала вірність демократичним процесам", - йдеться у заяві спостерігачів місії, що працювали під час виборів.
Водночас у ОБСЄ відзначають складність нормативно-правової бази, що забезпечувала проведення цих виборів, а також перевагу на них потужних фінансових груп, погрози і атаки у бік кандидатів і "той факт, що практично усе висвітлення виборчої кампанії у медіа було проплачене".
Таким чином в організації відзначають необхідність "подальших реформ" у виборчій сфері.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.