ОБСЄ:вимагає звільнити захоплених на Донбасі спостерігачів

11 Jun, 2014 | |

 Генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі Ламберто Заньєр вимагає звільнити захоплених в Україні спостерігачів спеціальної місії ОБСЄ. "Наші представники мають бути негайно звільнені. З деякими з них ми втратили зв'язок", - заявив Заньєр під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, що відбулась у середу, 11 червня у Москві.

 

За даними ОБСЄ та МЗС України, дві команди спостерігачів, загалом восьмеро осіб, були захоплені сепаратистами наприкінці травня. Зв'язок з ними досі не встановлений.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.