Молдова: у виборчому періоді

05 Nov, 2020 | |

Перемога проєвропейського опозиційного політика Майї Санду в першому турі президентських виборів у Молдові роздратувала проросійські ЗМІ, які підтримували чинного президента Ігоря Додона.

Вони закинули їй "агресивні дії" у день голосування.

Проєвропейські ЗМІ тим часом відзначили, що вирішальну роль на виборах відіграла молдовська діаспора в Європі.

Вони також закликали пані Санду перед другим туром 15 листопада звернутися за підтримкою до молоді та виборців інших кандидатів, бо Додон не здасться легко.

За даними Центральної виборчої комісії Молдови, Санду підтримали 36,16% виборців. За Ігоря Додона у першому турі проголосували 32,61% виборців.

 

За що критикують Санду

Перший тур був "досить гарячим", оскільки противники Додона, зокрема "ветерани конфлікту в Придністров'ї та соратник Санду, депутат Гросу, зробили усе, щоб виборці Придністров'я не змогли проголосувати".

Близький союзник Додона, мер Кишинева Іон Чебан заявив, що голосування показало глибокий розкол у молдавському суспільстві і звинуватив у цьому політичних опонентів чинного президента.

"Вибори показали, що ми розділені. Ми самі та агресивні дії деяких кандидатів і політиків порушуємо єдність", - написав він у Facebook. І закликав виборців підтримати "шлях змін", запропонований Додоном.

Понад 46 000 молдаван віддали свої голоси в Італії, близько 17 000 - у Британії, 13 000 - у Румунії і лише 5 603 - у Росії.

 

Що вирішить другий тур?

Науковець Ніколае Негру припустив, що Додона можуть переобрати лише "за допомогою фальсифікацій", відправивши "невикористаний резерв на виборчі дільниці у Росії та в Придністров'ї".

Проросійський щотижневик "Молдавські відомості" нагадав, що теледебати є обов'язковими перед другим туром. На думку видання, поєдинок Санду-Додон може визначити результат голосування 15 листопада.

Воно також цитує різних експертів, які заявляють, що у разі свого обрання Санду спробує розпустити парламент і призначити дострокові вибори, щоб отримати більшість.

Якщо ж Додон виграє вибори, він може відмовитись від ідеї розпуску парламенту та почати переговори про коаліцію з парламентською фракцією популістської партії "Шор", щоб зберегти контроль над урядом.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій