США: призупинено дію санкцій щодо російської компанії «Рособоронекспорт»

25 Nov, 2015 | |

США призупинили дію санкцій щодо російської компанії «Рособоронекспорт» за контрактами на технічне обслуговування вертольотів Мі-17 в Афганістані.

Про це повідомляється в документі за підписом помічника держсекретаря США з міжнародної безпеки і нерозповсюдження Томаса Кантрімана, опублікованому на сайті Федерального реєстру США.

У ньому наголошується, що з-під американських санкцій виводяться контракти російської компанії або її дочірніх підприємств, укладені з урядом США, «на поставки запчастин, ремонт, технічний огляд та обслуговування вертольотів Мі-17, призначених для надання допомоги силам безпеки Афганістану і в цілях глобальної боротьби з тероризмом і насильницьким екстремізмом ». Дія обмежень призупинено на два роки і може бути продовжено.

 

Санкції проти «Рособоронекспорту» та ще кількох російських компаній були введені США другого вересня 2015 року. Під санкції в той раз потрапили компанії ще з декількох країн,

За угодою з міністерством оборони США Росія постачає вертольоти Мі-17 для збройних сил і служб безпеки Афганістану протягом останніх п'яти років. У рамках домовленості з 2011 по 2014 рік для ВПС Афганістану було поставлено 63 військово-транспортних вертольота на загальну суму $ 1,33 млрд.

Москва має намір продовжити безоплатні поставки озброєнь і боєприпасів для армії Афганістану, заявила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко на зустрічі з головою верхньої палати Національної асамблеї Афганістану Фазл Хаді Муслімьяром.

За її словами, Афганістану направлено пропозицію Росії з постачання трьох бойових вертольотів, передає РІА Новини. Раніше перший віце-президент Афганістану Абдул Рашид Дустум попросив російську владу про військову допомогу в боротьбі з бойовиками екстремістських угруповань.

Спецпредставник президента Росії по Афганістану Замир Кабулів в жовтні повідомив про плани підписати контракт на поставку для афганських сил безпеки декількох ударних вертольотів Мі-35.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.