Киргизстан, Росія: денонсація угоди про будівництво ГЕС

21 Jan, 2016 | |

 Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв затвердив денонсацію угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратинської ГЕС-1 і Верхньо-Наринської каскаду ГЕС. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Тепер МЗС Киргизстану в установленому порядку повинен буде повідомити уряд Росії про денонсацію зазначених угод. Підписані президентом Киргизстану закони набудуть чинності після закінчення 15 днів з дня офіційного опублікування.

Наприкінці грудня президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заявив, що Росія через спад в економіці і зниження цін на нафту більше не зможе фінансувати проекти в його країні. Він розповів, що мова йде про два раніше погоджених проектах в Киргизстані загальною вартістю близько $ 3 млрд. «Росія, я думаю, буде не в змозі реалізувати ці угоди з об'єктивних причин», - говорив Атамбаєв.

У 2009 році Киргизстан та Росія підписали угоду про будівництво Камбаратинської ГЕС-1. Тоді ж Росія виділила Киргизстану кредит для будівництва електростанції на $ 1,7 млрд. Киргизстан отримав держкредит на $ 300 млн і безоплатний гранд на $ 150 млн. Будівництво Верхньо-Наринського каскаду ГЕС велося з 2013 по 2015 роки відповідно до міжурядової угоди між Киргизстаном і Росією, фінансувати проект також повинна була Росія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.