Киргизстан, Росія: денонсація угоди про будівництво ГЕС

21 Jan, 2016 | |

 Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв затвердив денонсацію угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратинської ГЕС-1 і Верхньо-Наринської каскаду ГЕС. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Тепер МЗС Киргизстану в установленому порядку повинен буде повідомити уряд Росії про денонсацію зазначених угод. Підписані президентом Киргизстану закони набудуть чинності після закінчення 15 днів з дня офіційного опублікування.

Наприкінці грудня президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заявив, що Росія через спад в економіці і зниження цін на нафту більше не зможе фінансувати проекти в його країні. Він розповів, що мова йде про два раніше погоджених проектах в Киргизстані загальною вартістю близько $ 3 млрд. «Росія, я думаю, буде не в змозі реалізувати ці угоди з об'єктивних причин», - говорив Атамбаєв.

У 2009 році Киргизстан та Росія підписали угоду про будівництво Камбаратинської ГЕС-1. Тоді ж Росія виділила Киргизстану кредит для будівництва електростанції на $ 1,7 млрд. Киргизстан отримав держкредит на $ 300 млн і безоплатний гранд на $ 150 млн. Будівництво Верхньо-Наринського каскаду ГЕС велося з 2013 по 2015 роки відповідно до міжурядової угоди між Киргизстаном і Росією, фінансувати проект також повинна була Росія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.