Росія: Чорногорія в НАТО, в МЗС Росії істерика

19 May, 2016 | |

 

Сьогодні в Брюсселі Голови МЗС країн НАТО підписали договір про вступ до альянсу Чорногорії. Підписання документа запускає механізм перетворення Чорногорії в повноцінного члена НАТО, для цього документ мають ратифікувати всі 28 країн - членів альянсу, а також Чорногорія.
 

Вже за декілька годин після підписання МЗС Росії  назвав штучним «втягування» Чорногорії в НАТО і заявив, що воно відбувається без урахування думки громадян країни. Про це на брифінгу заявила офіційний представник міністерства Марія Захарова.

"Тривале штучне втягування Подгориці до альянсу відбувається на основі келійних домовленостей з чорногорської верхівкою без урахування думки громадян цієї країни і в обхід тих самих демократичних принципів і процедур, прихильність до яких НАТО настільки активно декларує", - сказала Захарова.

Також для Захарової приєднання Чорногорії до НАТО «лише підтверджує прагнення Брюсселя максимально форсувати вступний процес і надати йому незворотного характеру».

Чорногорія отримала офіційне запрошення до Північноатлантичного альянсу на початку грудня минулого року. 

Разом з тим, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив журналістам, що будь-які можливі санкції і «відповідні заходи» Росії на вступ Чорногорії до альянсу є невиправданими.

Держсекретар США Джон Керрі привітав Чорногорію з підписанням документу.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND