Росія: Чорногорія в НАТО, в МЗС Росії істерика

19 May, 2016 | |

 

Сьогодні в Брюсселі Голови МЗС країн НАТО підписали договір про вступ до альянсу Чорногорії. Підписання документа запускає механізм перетворення Чорногорії в повноцінного члена НАТО, для цього документ мають ратифікувати всі 28 країн - членів альянсу, а також Чорногорія.
 

Вже за декілька годин після підписання МЗС Росії  назвав штучним «втягування» Чорногорії в НАТО і заявив, що воно відбувається без урахування думки громадян країни. Про це на брифінгу заявила офіційний представник міністерства Марія Захарова.

"Тривале штучне втягування Подгориці до альянсу відбувається на основі келійних домовленостей з чорногорської верхівкою без урахування думки громадян цієї країни і в обхід тих самих демократичних принципів і процедур, прихильність до яких НАТО настільки активно декларує", - сказала Захарова.

Також для Захарової приєднання Чорногорії до НАТО «лише підтверджує прагнення Брюсселя максимально форсувати вступний процес і надати йому незворотного характеру».

Чорногорія отримала офіційне запрошення до Північноатлантичного альянсу на початку грудня минулого року. 

Разом з тим, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив журналістам, що будь-які можливі санкції і «відповідні заходи» Росії на вступ Чорногорії до альянсу є невиправданими.

Держсекретар США Джон Керрі привітав Чорногорію з підписанням документу.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: