ЄС: ембарго на постачання зброї сирійським повстанцям скасовано

29 May, 2013 | |

27 травня 2013 року переговори міністрів закордонних справ Європейського Союзу щодо продовження терміну дії ембарго країн Євросоюзу на поставки зброї до Сирії виявились суперечливими. Великобританія та Франція спромоглись заблокувати автоматичне продовження ембарго ще на місяць, проти чого особливо активно виступають Австрія і Швеція.

Відтак термін дії попереднього ембарго автоматично завершується 31 травня опівночі, однак Європейський Союз утримається від постачання зброї до 1 серпня 2013 року. Дію фінансових та економічних санкцій продовжено на рік. Водночас, ЄС не має спільної позиції щодо постачання зброї повстанцям напередодні міжнародної конференції щодо Сирії «Женева-2», оскільки група країн на чолі із Австрією та Швецією вважають доречним зберегти ембарго на постачання зброї. Як наслідок, міністри ухвалили рішення, що конкретні держави-члени ЄС можуть діяти в цьому питанні на свій розсуд. Бельгія та Італія при цьому оголосили про те, що і надалі не будуть постачати зброю повстанцям, оскільки не вбачають гарантій у належному застосуванні зброї в Сирії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.