Втручання держави у приватне життя громадян США посилюється

31 Jul, 2013 | |

Апеляційний суд США п’ятого округу

30 липня 2013 року Апеляційний суд США п’ятого округу ухвалив рішення про те, що органи державної влади можуть отримувати данні про місцезнаходження абонента стільникового звязку безпосередньо від операторів без отримання ордера на прослуховування.

Це є значною перемогою для правоохоронних органів США, які прагнуть все більше втручатися в приватне життя американських громадян.

Суд констатував, що дані про місцезнаходження абонентів є "діловими записами", і тому не захищені Четвертою поправкою до Конституції Сполучених Штатів.

Кетрін Крамп, юрист Американського союзу цивільних свобод, вважає, що "це – велика справа і великий удар по правам американців на конфіденційність».

При прийнятті рішення Апеляційний суд погодився з твердженням уряду США про те, що абоненти свідомо відмовляються від конфіденційності інформації про своє місцезнаходження кожен раз, коли роблять телефонний дзвінок або відправляють текстове повідомлення зі свого мобільного телефону.

Суд підкреслив, що абоненти повинні знати про технології роботи телефону. "Абонент мобільного сервісу розуміє, що його мобільний телефон повинен послати сигнал до приймача на сотовій вежі при проведенні виклику" – йдеться у рішенні Апеляційного суду США.

Суд постановив, що "договірні умови обслуговування між провайдером та клієнтом у політиці конфіденційності прямо вказують на те, що постачальник послуг зв’язку використовує інформацію про місцезнаходження абонента на маршруті його телефонних дзвінків. "

Суд додав, що у будь якому разі використання мобільних телефонів "є повністю добровільним."

За оцінками аналітиків групи глобальної розвідки Geostrategy, постанова суду відкрила нове бачення того, як швидко нові технології руйнують вікові закони про приватне життя американців.
Очікується, що це рішення матиме наслідки для інших зусиль уряду, Агентства національної безпеки щодо збору величезної кількості так званих метаданих, під аргументом, що вони є лише "комерційними документами".

Але справа ще не закінчена, вона може відновитись у вищій судовій інстанції США.
Щоб переглянути це питання в суді вищої інстанціїї, необхідно щоб інший Федеральний суд виніс інше рішення з цього ж питання.
На сьогодні дві федеральні справи, пов'язані з цим питанням, перебувають в судах на розгляді.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.