Втручання держави у приватне життя громадян США посилюється

31 Jul, 2013 | |

Апеляційний суд США п’ятого округу

30 липня 2013 року Апеляційний суд США п’ятого округу ухвалив рішення про те, що органи державної влади можуть отримувати данні про місцезнаходження абонента стільникового звязку безпосередньо від операторів без отримання ордера на прослуховування.

Це є значною перемогою для правоохоронних органів США, які прагнуть все більше втручатися в приватне життя американських громадян.

Суд констатував, що дані про місцезнаходження абонентів є "діловими записами", і тому не захищені Четвертою поправкою до Конституції Сполучених Штатів.

Кетрін Крамп, юрист Американського союзу цивільних свобод, вважає, що "це – велика справа і великий удар по правам американців на конфіденційність».

При прийнятті рішення Апеляційний суд погодився з твердженням уряду США про те, що абоненти свідомо відмовляються від конфіденційності інформації про своє місцезнаходження кожен раз, коли роблять телефонний дзвінок або відправляють текстове повідомлення зі свого мобільного телефону.

Суд підкреслив, що абоненти повинні знати про технології роботи телефону. "Абонент мобільного сервісу розуміє, що його мобільний телефон повинен послати сигнал до приймача на сотовій вежі при проведенні виклику" – йдеться у рішенні Апеляційного суду США.

Суд постановив, що "договірні умови обслуговування між провайдером та клієнтом у політиці конфіденційності прямо вказують на те, що постачальник послуг зв’язку використовує інформацію про місцезнаходження абонента на маршруті його телефонних дзвінків. "

Суд додав, що у будь якому разі використання мобільних телефонів "є повністю добровільним."

За оцінками аналітиків групи глобальної розвідки Geostrategy, постанова суду відкрила нове бачення того, як швидко нові технології руйнують вікові закони про приватне життя американців.
Очікується, що це рішення матиме наслідки для інших зусиль уряду, Агентства національної безпеки щодо збору величезної кількості так званих метаданих, під аргументом, що вони є лише "комерційними документами".

Але справа ще не закінчена, вона може відновитись у вищій судовій інстанції США.
Щоб переглянути це питання в суді вищої інстанціїї, необхідно щоб інший Федеральний суд виніс інше рішення з цього ж питання.
На сьогодні дві федеральні справи, пов'язані з цим питанням, перебувають в судах на розгляді.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.