ООН: більш ніж 100 країн світу не визнали результати референдуму в Криму

27 Mar, 2014 | |

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що визнає референдум про приєднання до Росії, який відбувся в Криму 16 березня незаконним.

За цю резолюцію проголосували 100 країн, 58 держав утрималися, Росія і ще 10 країн проголосували проти.

Позицію Росії підтримали Вірменія, Білорусія, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела та Зімбабве.

На підтримку резолюції проголосували такі країни, як США, Туреччина, Грузія, а також Канада, Франція, Німеччина, Японія та інші. Серед тих, що утрималися від участі в голосуванні - Казахстан, Узбекистан, Бразилія, Китай, Індія та інші.

У резолюції Генасамблеї ООН міститься заклик до мирного врегулювання ситуації і відмови від односторонніх дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін ще до голосування заявляв, що Москва "поважає вибір" кримчан.

У свою чергу , міністр закордонних справ України Андрій Дещиця підкреслив , що Київ отримує підтримку "з усіх кінців світу, що показує, що мова йде не про регіональну, а про глобальну проблему".

Виступаючи на Генасамблеї ООН, глава українського МЗС Андрій Дещиця знову заявив про анексію Криму Росією і закликав країни-учасниці ООН підтримати резолюцію про територіальну цілісність України .

На відміну від резолюцій Ради Безпеки ООН, на резолюцію, за яку проголосувала Генасамблея, не може бути накладено вето.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.