ООН: більш ніж 100 країн світу не визнали результати референдуму в Криму

27 Mar, 2014 | |

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що визнає референдум про приєднання до Росії, який відбувся в Криму 16 березня незаконним.

За цю резолюцію проголосували 100 країн, 58 держав утрималися, Росія і ще 10 країн проголосували проти.

Позицію Росії підтримали Вірменія, Білорусія, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела та Зімбабве.

На підтримку резолюції проголосували такі країни, як США, Туреччина, Грузія, а також Канада, Франція, Німеччина, Японія та інші. Серед тих, що утрималися від участі в голосуванні - Казахстан, Узбекистан, Бразилія, Китай, Індія та інші.

У резолюції Генасамблеї ООН міститься заклик до мирного врегулювання ситуації і відмови від односторонніх дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін ще до голосування заявляв, що Москва "поважає вибір" кримчан.

У свою чергу , міністр закордонних справ України Андрій Дещиця підкреслив , що Київ отримує підтримку "з усіх кінців світу, що показує, що мова йде не про регіональну, а про глобальну проблему".

Виступаючи на Генасамблеї ООН, глава українського МЗС Андрій Дещиця знову заявив про анексію Криму Росією і закликав країни-учасниці ООН підтримати резолюцію про територіальну цілісність України .

На відміну від резолюцій Ради Безпеки ООН, на резолюцію, за яку проголосувала Генасамблея, не може бути накладено вето.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.