ООН: більш ніж 100 країн світу не визнали результати референдуму в Криму

27 Mar, 2014 | |

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що визнає референдум про приєднання до Росії, який відбувся в Криму 16 березня незаконним.

За цю резолюцію проголосували 100 країн, 58 держав утрималися, Росія і ще 10 країн проголосували проти.

Позицію Росії підтримали Вірменія, Білорусія, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела та Зімбабве.

На підтримку резолюції проголосували такі країни, як США, Туреччина, Грузія, а також Канада, Франція, Німеччина, Японія та інші. Серед тих, що утрималися від участі в голосуванні - Казахстан, Узбекистан, Бразилія, Китай, Індія та інші.

У резолюції Генасамблеї ООН міститься заклик до мирного врегулювання ситуації і відмови від односторонніх дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін ще до голосування заявляв, що Москва "поважає вибір" кримчан.

У свою чергу , міністр закордонних справ України Андрій Дещиця підкреслив , що Київ отримує підтримку "з усіх кінців світу, що показує, що мова йде не про регіональну, а про глобальну проблему".

Виступаючи на Генасамблеї ООН, глава українського МЗС Андрій Дещиця знову заявив про анексію Криму Росією і закликав країни-учасниці ООН підтримати резолюцію про територіальну цілісність України .

На відміну від резолюцій Ради Безпеки ООН, на резолюцію, за яку проголосувала Генасамблея, не може бути накладено вето.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.