Росія втратить передостанню військову базу за кордоном. Остання - в Україні

21 Feb, 2012 | |

Розвиток останніх внутрішньополітичних подій у Сирії вказує на те, що Російська Федерація може втратити свою передостанню військову базу, яка дислокована за кордоном. Мова йде про російську базу військово-морського флоту в сирійському місті Тартус, в якій дислокуються крейсер Москва, атомний крейсер Петро Великий, три супровідні кораблі, а також чотири атомних підводних човни. Ця військово-морська база була успадкована Росією після розпаду Радянського Союзу.

Супутникова карта бази у Тартус

Загалом колишній СРСР у різні часи володів військово-морськими базами у наступник країнах:
Куба (Сьенфуегос, Гавана), Польща (Свиноустє), Німецька Демократична Республіка (Росток), Фінляндія (Порккала-Улд), Сомалі (Бербера), В’єтнам (Кармань), Йемен (Ходейда), Ефіопія (Нокра), Лівія та Єгипет.

Станом на початок 2012 року у Російської Федерації залишається лише дві закордонних військово-морських бази – Тартус (Сирія) та Севастополь (Україна).

У групи Geostrategy є підстави вважати, що можлива втрата військо-морської бази в Сирії дуже серйозно непокоїть кандидата у Президенти Росії, нинішнього Прем’єр-міністра Володимира ПУТІНА.

Для цього існують кілька причин:

  • при втраті військово-морської бази в Сирії Росію повністю втрачає контроль над процесами в регіоні, особливо у світлі можливого проведення Західною коаліцією військових дій проти Ірану;
  • втрачається вплив над енергетичними процесами в регіоні Близького Сходу;
  • зменшується авторитет Росії в очах китайського керівництва;
  • посилиться вплив військово-морського флоту США в Аравійському морі та районі Середземномор’я;
  • зменшиться вплив російського фактору при проведенні міжнародних антипіратських операцій;

Такий сценарій розвитку невідворотно підштовхує Росію до набуття статусу регіонального лідера, позбавленого інструментів для реалізації глобальних амбіцій.

Можливі загрози для України

Втрата Росією військово-морської бази в сирійському місті Тартус призведе до того, що російські ВМС залишатимуться на території єдиної іноземної держави – України. Російський Чорноморський флот, який відповідно до існуючої угоди може базуватися на території українського міста Севастополь до 28 травня 2042, набуде таким чином для Росії та її нинішнього керівництва особливого значення.

За оцінками групи Geostrategy, в України можуть у рази зменшитися шанси на перегляд укладених у 2010 році Харківської угоди.

Разом з тим, для українського керівництва, зокрема Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА та Міністра закордонних справ України Костянтина ГРИЩЕНКА, з’явиться можливість переглянути ціну за оренду військової бази у Севастополі.

У цьому зв’язку доцільно використати важелі психологічного тиску на російську сторону під час проведення переговорів на зазначену тематику.
 

Мапа http://wikimapia.org/

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь