Україну втягують у передвиборчу кампанію в Росії. Є спроби розіграти «кавказьку карту»

27 Feb, 2012 | |

Ситуація із затриманням в Одесі осіб, ймовірно громадян Об’єднаних Арабських Еміратів, які нібито на замовлення чеченського військового лідера Доку УМАРОВА готували замах на нинішнього Прем’єр-міністра Росії Володимира ПУТІНА є, за оцінкою експертів групи Geostrategy, дуже небезпечною. Така небезпека пояснюється кількома причинами, зокрема:

•    Україна та її спеціальні служби повинні тримати максимальну дистанцію щодо усіх внутрішніх політичних процесів в Росії, особливо пов’язаних з проведенням у березні 2012 року виборів російського Президента. Внутрішня ситуація в Росії починає бути все більш важкопрогнозованою. Навіть у випадку перемоги Володимира ПУТІНА на цих виборах, в російському суспільстві триватимуть процеси, які створюватимуть серйозні проблеми для повноцінного президентства В.ПУТІНА. На сьогодні також існують питання щодо можливості його перебування при владі протягом двох термінів. Отже, втягування України у передвиборчі російські комбінації може суттєво ускладнити для України розвиток контактів з новими політичними лідерами Росії.

•    Розіграш на території так званої «кавказької карти» може спровокувати виникнення конфліктних ситуацій на міжетнічному ґрунті на території Кримської Автономії, де проживає велика кількість кримських татар, які сповідують іслам.

•    Асоціація України з так званою «російською антитерористичною боротьбою на Кавказі» спричиняє до зростання ризиків реалізації в Україні терористичних актів за участю радикальних ісламістських груп, які продовжують вести боротьбу за незалежність від Російської Федерації.   

Надання російські стороні необхідної підтримки у боротьбі з військовими угрупованнями, які мають походження з Кавказу, повинно здійснюватися не публічно. Будь-які розголоси з даного питання збільшуватимуть ризики для України та її громадян.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Эро

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.