Допомога Заходу для України не знижується

28 Nov, 2023 | |
aid for UA

За оцінками аналітиків групи Geostrategy, загалом 2023 рік можна назвати успішним для України з точки зору посилення військової, фінансової та гуманітарної допомоги з боку Західних держав.

США, Канада і ЄС

За період Адміністрації Президента Дж.Байдена Сполучені Штати надали Україні безпекову допомогу у сумі до $48 млрд. США є першою за обсягом прямої бюджетної допомоги державою серед країн-партнерів України та міжнародних фінансових організацій.

Як зазначалося очільниками США, за період з початку широкомасштабного вторгнення до Державного бюджету України надійшло близько $22,9 млрд підтримки США у формі грантів або понад третини усієї допомоги світу.

Важливим є також те, що 20 жовтня 2023 року Білий дім подав бюджетний запит до Конгресу США, що передбачає фінансування додаткових видатків на допомогу Україні загальним обсягом $61,4 млрд., з яких $44,4 млрд. планується витратити на військові цілі. Це виглядає як крок Вашингтону у відповідь на збільшення росією свого військового бюджету на 2024 рік у сумі більше 100 млрд. дол. (близько 112 млрд. дол.), що є найбільшою сумою на військові витрати з моменту розпаду радянського союзу.

Канада з 24 лютого 2022 року також надала Україні більше 8 млрд кан дол допомоги, що включає військову, фінансову та гуманітарну допомогу. Фінансова допомога складає – 4,9 млрд кан дол.

З початку широкомасштабного вторгнення, Європейський Союз та його держави-члени надали близько 40 млрд. євро допомоги для України. У той же час, військова допомога склала близько 27 млрд. євро.

Нові формати

У 2023 році також зявилися нові формати допомоги Україні – коаліції. Так на початку року з’явились «танкова коаліція», а пізніше були створені й інші коаліції:

  • - Коаліція ППО;
  • - Артилерійська Коаліція;
  • - Авіаційна Коаліція;
  • - Морська коаліція;
  • - Коаліція розмінування;
  • - Коаліція ІТ;
  • - Коаліція спеціальних операцій.

Ці нові формати виявились вкрай ефективними. Так, «танкова коаліція» забезпечила Сили оборони України сучасними танками «Леопард 2», «Леопард 1», «Челенджер 2», «Абрамс», АЕмІкс-10 (AMX-10RC – 38 танків), які стали бронебійним щитом для ЗСУ.

Результатом «Коаліції ППО» стало посилення Повітряного щита України сучасними зенітно-ракетними комплексами «Петріот», «НАСАМС, «АйРІС - Т», «САМП-Т», «Равен», «Кроталь».

Ініційована нами «Коаліція сучасних літаків» за лідерства Данії, Нідерландів та США дозволить у найближчому майбутньому забезпечити українські Повітряні Сили літаками західного зразка типу F-16. Українські пілоти вже проходять навчання. Українські аеродроми готуються до використання цих літаків.

«Морська коаліція» потужно впливає на вирівнювання балансу сил у Чорному морі. Росія була змушена вивести свої бойові кораблі із окупованого Севастополя та передислокувати у більш віддалені бази, перш за все – на своїй території. Україні таким чином вдалося захистити «Зерновий коридор», навіть коли росія вийшла із цієї угоди.

Схвалений у березні 2023 року план Європейського Союзу передбачає постачання Україні 1 мільйона артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців для потреб Збройних Сил України шляхом виділення додаткового ресурсу Європейського фонду миру (2 млрд. євро). І хоча реалізацію цього плану поки що є повільною, однак його виконання є цілком реалістичним.

17 жовтня 2022 року під час засідання Ради ЄС із закордонних справ було прийнято рішення щодо започаткування Місії ЄС з військової допомоги для України в рамках Спільної політики безпеки і оборони, основним завданням якої є підготовка військовослужбовців Збройних Сил України.

Висновки

Наведена інформація дає підстави вважати, що Захід наразі не демонструє ознак зменшення фінансової та військової підтримки України.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: