«Поки що ми не бачимо жодних ознак деескалації на місцях — жодного виведення військ чи техніки», — сказав Столтенберг на прес-конференції після першої сесії дводенної зустрічі міністрів оборони союзників у штаб-квартирі НАТО в Брюссель.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики
Порушення Росією статутних документів ООН та ОБСЄ є перешкодою для безпеки в Європі та стабільності на континенті. Підкреслюється, що будь-які подальші агресивні дії РФ щодо України будуть мати серйозні наслідки та велику ціну внаслідок запровадження секторальних та персональних санкцій, які ухвалюватимуться Євросоюзом у координації з міжнародними партнерами.
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані
Норберт Реттген Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики з 2014 року.
Все це говорить про те, що Путін налаштований змінити статус-кво в Європі на своїх власних умовах. Тому що він відчуває загрозу. Але не від НАТО, а від прагнення людей сусідів Російської Федерації до самовизначення, демократії, верховенства права та ринкової економіки.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо Професор порівняльного конституційного права університету Верони
Незалежність судової системи має бути зміцнена, а не послаблена. Процедури призначення суддів Конституційного суду можуть бути посилені і, можливо, не віддані повністю у руки політичного процесу. Інакше подібні удари неминучі при зміні режимів, коли судді занадто тісно пов’язані зі старим політичним класом, як це є у випадку з Україною.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії
Глобальна політика після коронакризи вже не буде подібною до її традиційного сприйняття. Наразі спостерігається чіткий відхід у тінь таких донедавна вагомих інституцій як ОБСЄ, ООН та Рада Європи.
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради
Важливо, щоб ми не втрачали з уваги той факт, що незалежна Україна була основним двостороннім принципом американської зовнішньої політики, оскільки вона відірвалася від Радянського Союзу майже тридцять років тому. Реформа енергетичного сектору України була невід'ємною частиною цієї політики, і ми не можемо дозволити, що наша нинішня внутрішньополітична динаміка порушує монументальний момент рішення, який визначатиме майбутнє цієї галузі - і силу України в стосунках з Росією.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючись на судна, які беруть участь у будівництві трубопроводу. США повинні бути разом з нашими європейськими союзниками, підтримувати енергетичне різноманіття та боротися з економічним шантажем Росії. Я вдячний за серйозний розгляд цього питання. двопартійний захід та його прийняття до комітету.
Тріумф Зеленського
Tor Bukkvoll, старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень
Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени. Таким чином, ми не можемо бути впевненими ні в його планах, ні в його здібностях реалізувати їх
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко. Ми також говорили, що виборці, які підтримали Володимира Зеленського 73 відсотками голосів, мають високі очікування щодо нового президента. Проте президент має обмежені повноваження, тому йому буде важко робити всі ті речі, які він хоче зробити.
Росіяни не будуть дотримуватися угод
Депутат Європарламенту від ХДС, Ельмар Брок
Депутат від ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.
Депутат Європарламенту від ХДС Ельмар Брок повідомив газеті "Білд": "Проект повинен і може бути зупинений. Потрібно лише застосувати Законодавство ЄС".