Кого об’єднуватиме і чим займатиметься Кримська платформа

24 Oct, 2020
Урядовий кур'єр

Після концептуального представлення Кримської платформи мають бути втілені конкретні кроки з її запровадження, оголошено про наповнення її заходами, зустрічами, дискусіями. Про це у коментарі «УК» розповів старший аналітик групи Geostrategy Володимир Денисюк.

«Володимир Зеленський та його команда від початку приходу до влади назвали одним із пріоритетів створення дискусійного майданчика щодо Криму, тож Кримська платформа — це виконання виборчих обіцянок чинного Президента», — вважає експерт.

Перша реакція міжнародних партнерів позитивна. Тепер Київ має розпочати дієві кроки. На думку Володимира Денисюка, хорошим майданчиком для обговорення кримського питання на найвищому політичному міжнародному рівні може бути, наприклад, засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке відкривається традиційно наприкінці вересня у Нью-Йорку.

«Це може стати унікальним шансом, щоб зібрати лідерів усіх держав на Кримську платформу», — зауважує аналітик.

Проте, за його словами, Кримська платформа «навряд чи передбачатиме ухвалення міжнародних документів, які дадуть змогу деокупувати Крим і звільнити його. Але, вочевидь, офіційний Київ такої мети і не ставить, бо для України важливо, щоб через цю ініціативу кримське питання постійно перебувало на порядку денному світової політики», — сказав Володимир Денисюк.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.