Кого об’єднуватиме і чим займатиметься Кримська платформа

24 Oct, 2020
Урядовий кур'єр

Після концептуального представлення Кримської платформи мають бути втілені конкретні кроки з її запровадження, оголошено про наповнення її заходами, зустрічами, дискусіями. Про це у коментарі «УК» розповів старший аналітик групи Geostrategy Володимир Денисюк.

«Володимир Зеленський та його команда від початку приходу до влади назвали одним із пріоритетів створення дискусійного майданчика щодо Криму, тож Кримська платформа — це виконання виборчих обіцянок чинного Президента», — вважає експерт.

Перша реакція міжнародних партнерів позитивна. Тепер Київ має розпочати дієві кроки. На думку Володимира Денисюка, хорошим майданчиком для обговорення кримського питання на найвищому політичному міжнародному рівні може бути, наприклад, засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке відкривається традиційно наприкінці вересня у Нью-Йорку.

«Це може стати унікальним шансом, щоб зібрати лідерів усіх держав на Кримську платформу», — зауважує аналітик.

Проте, за його словами, Кримська платформа «навряд чи передбачатиме ухвалення міжнародних документів, які дадуть змогу деокупувати Крим і звільнити його. Але, вочевидь, офіційний Київ такої мети і не ставить, бо для України важливо, щоб через цю ініціативу кримське питання постійно перебувало на порядку денному світової політики», — сказав Володимир Денисюк.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: