Реакція лідерів світу на спробу замаху на кандидата в президенти США Д. Трампа.

14 Jul, 2024

Станом на середину дня неділі, 14 липня, лідери провідних країн світу оприлюднили свою позицію щодо спроби замаху на Д.Трампа, засудивши цей напад.

Іранські безпілотники не покинуть небо України

09 Jun, 2024

Повномасштабна російсько-українська війна, що триває уже понад два роки, безумовно, зачіпає інтереси не лише воюючих сторін, а й союзників та партнерів по обидва боки лінії фронту. Якщо ж Україну підтримує більша частина цивілізованого світу (переважаючий відсоток західних демократій), а також значна кількість країн Глобального Півдня, то відданість Росії незмінно виказує невелика група держав-вигнанців, що перебувають під економічними санкціями та шукають покровительства подібних авторитарних режимів. Однією з таких держав є Ісламська республіка Іран.

Tags: ІранРосія

Росія обходить заборони Заходу: слабкі місця санкційної політики та гра наввипередки щодо заходів протидії

02 Jun, 2024

Не зважаючи на санкції, Росія уникає обмежень та нарощує військову міць за допомогою іноземних компонентів. Ряд держав, таких як Туреччина, Казахстан, Тайвань, стали основними хабами постачання західних складових для РФ. Та пальма першості в цьому списку належить Китаю.

Швеція має більше витрачати на оборону та збільшувати кількість призовників

27 Apr, 2024

Швеція повинна збільшити свій річний військовий бюджет майже на 54 мільярди крон (5 мільярдів доларів) до 2030 року, щоб зміцнити свою протиповітряну оборону та збільшити кількість призовників, рекомендував шведський парламентський комітет у п'ятницю.

Росія: тиск на мігрантів зростає

14 Apr, 2024

Російські мігранти та етнічні меншини налякані новими репресіями путінського терору, які розпочалися після теракту в Крокус сіті холі. Нездатність Путіна зупинити теракт, здійснений таджицькими бойовиками в Москві минулого місяця, мала нищівні побічні наслідки для російських іммігрантів та етнічних меншин.

Tags: Росія

Військова допомога США для України: варіанти

17 Mar, 2024

В США розглядають можливість виділити допомогу Україні на суму близько 4 мСлрд доларів ще до схвалення нових витрат Конгресом. Якими є перспективи?

Бельгійці більше співчувають українським біженцям

Belgians are more sympathetic to Ukrainian refugees
20 Dec, 2023

Умови прийому українських біженців у Бельгії істотно відрізняються від ставлення до шукачів притулку з інших країн. Про це свідчить нове дослідження, проведене науковцями університету Антверпена.

Що відбувається у внутрішній політиці Китаю?

What is happening in China internal policy?
06 Dec, 2023

Поки світ відволікається на війну на Близькому Сході та в Україні, в надсекретній політичній системі Китаю відбувається чистка, що має глибокі наслідки для світової економіки і навіть для перспектив миру в регіоні.

Tags: Китай

Допомога Заходу для України не знижується

West aid to Ukraine is not decreasing
28 Nov, 2023

Останні тижні інформаційні стрічки містять багато песимістичних оцінок щодо зниження допомоги для України, яка надається ключовими міжнародними партнерами. Однак важливо розібратися чи існують тенденції до зниження? І чого очікувати Україні у 2024 році?

Російська агресія проти України: вплив на продовольчу безпеку

15 Feb, 2022

Світ із жахом дивиться на підготовку російського вторгнення в Україну, оцінюючи потенційні наслідки таких дій Кремля для світової та європейської безпеки, включно з енергетикою. Натомість негативні наслідки для світових поставок продовольства привертають менше уваги, ніж вони на те заслуговують. Україна залишається потужним центром сільського господарства, і конфлікти тут викликали б миттєві поштовхи та підвищення цін на ринках зерна та харчової олії. Аналітики групи Geostrategy розбираються з цим питанням.