Новий освітній закон: чи зникнуть в Україні російськомовні школи

DW logo

Питання російської мови в Україні неминуче пов'язане з політикою, констатує експерт Української ради з питань міжнародних відносин Володимир Денисюк. "Це великою мірою пов’язано з тим, що в радянські часи в УРСР проводилася політика жорсткої русифікації, спрямованої на повне витіснення української мови зі сфери освіти, науки та культури", - пояснює він. Він вважає, що жодних проблем з вивченням російської мови в Україні не існує і її "за бажання можна опанувати досконало і без обмеженої шкільної програми".

Совет Европы увеличит давление на Россию

QHA logo

С этой недели в Совете Европы начинается новый политический сезон, который обещает стать довольно насыщенным резонансными событиями. Уже традиционно «российская» тема в широком смысле этого понятия станет одной из ключевых при обсуждении на уровне послов стран-членов этой панъевропейской организации. Чего же следует ожидать Украине, которая стремится максимально использовать ресурсные возможности Совета Европы для давления на Россию, от нового сезона?

Політику Трампа не підтримує половина жителів США

UANewes logo

«Власне, Трамп і прийшов до влади завдяки цій антимігрантській і, навіть, трішки расистській риториці. Його електорат довіряє йому та розраховує, що він буде послідовно здійснювати таку політику. Саме тому президент так слабо відреагував на сутички у Шарлотсвіллі – більш жорстка реакція була б схожа на зраду своїх виборців.

ЄС розширив санкції проти Росії

Ukr media logo

Не встиг Кремль оговтатися від останніх обмежувальних заходів США, як зазнав нового санкційного удару з боку ЄС.
“Санкції через потрапляння німецького обладнання до Криму є яскравим підтвердженням євроатлантичного співробітництва, - каже старший аналітик Групи глобальної розвідки “Geostrategy” Сергій Даниленко.

Аграмунтгейт: Россия гибридными методами разваливает ПАСЕ

QHA logo

Скандал с главой любой организации дискредитирует ее, мощно бьет по авторитету и влиятельности. В случае с ПАСЕ дивиденды от таких репутационных потерь может получить РФ.

КИЕВ (QHA) -

На порозі ядерної війни

Експрес лого

Північна Корея заявила, що перетворить велику частину світу на попіл  

Напруга між Вашингтоном і Пхеньяном зростає. Після того, як Пентагон провів випробування системи перехоплення балістичних ракет у Тихому океані, Північна Корея вибухнула жорсткими заявами: “Це серйозна військова провокація. Це ризикований крок США. Це свідчення того, що їхня підготовка до розв'язання ядерної війни перейшла у фінальну фазу".

Чи зміниться робота Мінінформполітики після відставки Юрія Стеця?

Громадське радіо лого

«Відставка міністра, звичайно, тягне за собою оцінку цього періоду. Пригадаємо період початку 2015 року, коли було створене міністерство і були контраверсійні думки з цього приводу — чомусь всі тоді апелювали до орвелівського «міністерства правди». Останнім часом я вже не чую таких зауважень, можемо сказати, що завдяки і самому міністерству та міністру, громадянському суспільству та громадським організаціям цього не сталося».

Молдова «реінтегрує» Придністров’я за сприяння України

QHA лого

Останнім часом відносини Молдови і Росії набувають все тепліших форм, однак при цьому обидві країни зберігають різні погляди на шляхи врегулювання Придністровського конфлікту. Україна у цих процесах починає також ставати все активнішим гравцем.

Експерти: Рішення Ради Європи щодо Криму Росія не виконає

обозреватель

Вперше КМРЄ ухвалив рішення, яке стосується суто ситуації в Криму, сказав у коментарі DW старший аналітик Української ради із зовнішніх відносин Володимир Денисюк. Він наголосив, що від березня 2014 року КМРЄ ухвалив більше десяти комплексних рішень, які стосуються російської агресії на території України. "Проте досі про Крим у них згадувалося лише в окремих пунктах, тому нинішнє рішення є нагадуванням російській владі, що Рада Європа про Крим не забула і пробачати анексію не збирається", - переконаний Денисюк.

США возвращают функцию контролера мирового порядка

Інформат

Ракетный удар по авиабазе в Сирии свидетельствует о возобновлении США утраченной при Бараке Обаме функции т.н. «мирового полицейского». Об этом в эксклюзивном комментарии корреспонденту интернет-издания «Информат» сообщил эксперт аналитической группы Geostrategy Владимир Денисюк.
По мнению эксперта, внезапная ракетная атака ВМС США по военной базе в провинции Хомс, является утверждением США в качестве контролера мирового порядка.