Чи чекати пом'якшення відносин між Києвом та Будапештом

DW

Експерти не очікують, що зустріч представників України з міністром закордонних справ Угорщини в Ужгороді стане дипломатичним проривом у двосторонніх відносинах. Але сам факт її проведення "є позитивним політичним сигналом, передусім для наших партнерів з ЄС і НАТО", переконаний старший аналітик української групи Geostrategy Володимир Денисюк. "Це показує, що Україна зацікавлена зберігати канали для комунікації навіть зі своїм проблемним сусідом Угорщиною. І під час спеціального саміту Європейської Ради 1 лютого, де має вирішитися питання виділення Україні 50 мільярдів євро, ніхто в Брюсселі не дорікне Києву тим, що він займає неконструктивну позицію", - сказав експерт.

Лава підсудних для інфотерористів

Пік

Публічне засудження провідників російського інформаційного тероризму нарешті зсуне те цілком застаріле, дискредитоване безпорадністю, необґрунтовано толерантне ставлення до деструктивного пропагандистського впливу.

Закордонні активи СРСР: що досі не поділили Росія й Україна

DW

Росія завжди запускає в інформаційний простір подібного роду конфлікті питання у період активного загострення відносин, хоча проблему "нульового варіанту" Москва не могла вирішити навіть за лояльних до Росії українських президентів, сказав у коментарі DW старший аналітик української групи Geostrategy Володимир Денисюк.

Росія проти України в ЄСПЛ: чого добивається Москва і які в неї шанси?

DW

Росія порушила часові рамки подачі скарги до ЄСПЛ, бо найменше переймалася правильним юридичним оформленням позову, вважає старший аналітик української групи Geostrategy Володимир Денисюк. "Цей зустрічний позов до ЄСПЛ є елементом гібридної інформаційної стратегії Кремля з дискредитації ініціативи Кримської платформи, відлякуванням партнерів України від участі в установчому саміті цього формату, який має пройти у Києві 23 серпня", - заявив експерт у коментарі DW.

Кого об’єднуватиме і чим займатиметься Кримська платформа

Урядовий кур'єр

Після концептуального представлення Кримської платформи мають бути втілені конкретні кроки з її запровадження, оголошено про наповнення її заходами, зустрічами, дискусіями. Про це у коментарі «УК» розповів старший аналітик групи Geostrategy Володимир Денисюк.

«Володимир Зеленський та його команда від початку приходу до влади назвали одним із пріоритетів створення дискусійного майданчика щодо Криму, тож Кримська платформа — це виконання виборчих обіцянок чинного Президента», — вважає експерт.

«Викрутити» Крим до останньої краплі.

qirim newes

Втім, українські експерти відзначають як негатив сам факт поїздки генсека Ради Європи до Москви. Аналітики групи Geostrategy нагадують , що останній робочий візит, який здійснювала Генсек за кордон, відбувся у лютому 2020 року, коли Марія Пейчинович-Бурич їздила до Брюсселя. І задаються питанням про те, чому саме зараз Генсек РЄ іде до Росії?

Росія – лідер за кількістю звернень на отримання Шенгенських віз

Promote Ukraine

Аналітики групи Geostrategy оцінили звіт Єврокомісії. Як свідчать статистичні дані у розрізі трьох років, кількість бажаючих у світі отримати Шенгенську візу хоча й повільно, але все ж таки постійно збільшується. У порівнянні з 2018 роком, кількість візових заявок зросла у 2019 році практично на 6%.

Між можливістю і спроможністю. Чи варто сприймати серйозно заяви Путіна

QHA logo

Аналітик групи Geostrategy Володимир Денисюк звертає увагу, що Росія застрягла в імперських амбіціях минулого століття, а така позиція в сучасному світі викликає, як мінімум, подив, а як максимум – різке несприйняття. Коментуючи територіальні претензії РФ до колишніх республік СРСР, експерт зауважує, що треба пам’ятати про величезні матеріальні та людські ресурси, які радянська метрополія викачувала зі своїх колоній.

Вашингтон намагається нав'язати Брюсселю жорстку антиросійську риторику

UA news

Аналітики Geostrategy припускають, що офіційний Вашингтон намагається нав’язати Брюсселю жорстку антиросійську риторику. Натомість чиновники з європейських інституцій чинять опір, згладжують «гострі кути» та не бажають зайвий раз дратувати Росію. Мотиви такої поведінки наразі не до кінця зрозумілі.

Чим загрожує Україні вихід США з Договору про відкрите небо

Урядовий кур'єр

Вихід США з Договору ще більше розхитає глобальну архітектуру контролю над озброєннями. Про це в коментарі «Урядовому кур’єру» заявив старший аналітик групи «Geostrategy» Володимир Денисюк. «Польоти в межах Договору, зокрема над Росією, зміцнювали зв’язки між США та їхніми союзниками, а також були певною безпековою гарантією для країн, які не є членами НАТО та мають спільний кордон з Росією», – вважає експерт.