«Викрутити» Крим до останньої краплі.
Втім, українські експерти відзначають як негатив сам факт поїздки генсека Ради Європи до Москви. Аналітики групи Geostrategy нагадують , що останній робочий візит, який здійснювала Генсек за кордон, відбувся у лютому 2020 року, коли Марія Пейчинович-Бурич їздила до Брюсселя. І задаються питанням про те, чому саме зараз Генсек РЄ іде до Росії?
«Наскільки відомо, до останнього часу існувало розуміння того, що візит до Росії можливий лише за умови, якщо він відбудеться після того, як Марія Пейчинович-Бурич відвідає Україну. Якщо б Генсек РЄ спочатку приїхала б до України, відвідала адміністративну лінію розмежування з тимчасово окупованим Кримом, а потім поїхала до Москви, у виграші було б Україна. Саме Київ нав’язав би тональність розмови Марії Пейчинович-Бурич з російськими міністрами, росіянам довелося би виправдовуватися і пояснювати свої дії на окупованих територіях».
Оскільки цього не сталося, аналітики Geostrategy вважають, що після відвідання Москви Генсек РЄ зробить нав’язливу спробу відвідати Україну. Вони відзначають, що їй необхідно категорично відмовити у такому «задоволенні», а під час її звіту в Комітеті міністрів про поїздку до Москви варто подумати про демарш за участю не лише делегації України, але й партнерів і друзів – держав Балтії, Польщі, Північної Європи.
Можна припустити, що реакція Пейчинович-Бурич на питання подачі води до Криму стане красномовним свідченням настроїв її особисто і Ради Європи. Втім, оскільки Лавров не поспішив потішити росЗМІ ніякою інформацією щодо цього, то ймовірно, реакція генсека не настільки позитивна для Москви, як-то вона розраховувала.
Однак, очікуймо - про результати візиту генсек може прозвітувати вже найближчої середи.
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?
Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.