«Викрутити» Крим до останньої краплі.

23 Oct, 2021
qirim newes

Втім, українські експерти відзначають як негатив сам факт поїздки генсека Ради Європи до Москви. Аналітики групи Geostrategy нагадують , що останній робочий візит, який здійснювала Генсек за кордон, відбувся у лютому 2020 року, коли Марія Пейчинович-Бурич їздила до Брюсселя. І задаються питанням про те, чому саме зараз Генсек РЄ іде до Росії?

Фото: Council of Europe Parliamentary/Global Look Press

«Наскільки відомо, до останнього часу існувало розуміння того, що візит до Росії можливий лише за умови, якщо він відбудеться після того, як Марія Пейчинович-Бурич відвідає Україну. Якщо б Генсек РЄ спочатку приїхала б до України, відвідала адміністративну лінію розмежування з тимчасово окупованим Кримом, а потім поїхала до Москви, у виграші було б Україна. Саме Київ нав’язав би тональність розмови Марії Пейчинович-Бурич з російськими міністрами, росіянам довелося би виправдовуватися і пояснювати свої дії на окупованих територіях».

Оскільки цього не сталося, аналітики Geostrategy вважають, що після відвідання Москви Генсек РЄ зробить нав’язливу спробу відвідати Україну. Вони відзначають, що їй необхідно категорично відмовити у такому «задоволенні», а під час її звіту в Комітеті міністрів про поїздку до Москви варто подумати про демарш за участю не лише делегації України, але й партнерів і друзів – держав Балтії, Польщі, Північної Європи.

Можна припустити, що реакція Пейчинович-Бурич на питання подачі води до Криму стане красномовним свідченням настроїв її особисто і Ради Європи. Втім, оскільки Лавров не поспішив потішити росЗМІ ніякою інформацією щодо цього, то ймовірно, реакція генсека не настільки позитивна для Москви, як-то вона розраховувала. 

Однак, очікуймо - про результати візиту генсек може прозвітувати вже найближчої середи.  

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?