Литва: схвалено Резолюцію по Навальному

25 Sep, 2020 | |

24 вересня Парламент Литви схвалив резолюцію «Про отруєння Олексія Навального та трубопровід «Північний потік – 2», в якій міститься заклик до Європейського Союзу прийняти та реалізувати механізм санкцій ЄС у сфері прав людини за зразком  «Закону Магнітського», який включатиме новий список осіб, що підлягають санкціям, та передбачатиме нові галузеві санкції проти РФ.  

За словами парламентарів, отруєння О.Навального показало, що Кремль не готовий змінити своє агресивне й цинічне ставлення по відношенню до політичної опозиції. І це зайвий раз нагадує про необхідність зупинення будівництва газопроводу «Північний потік – 2».

У документі литовський парламент закликав Німеччину відмовитися від проєкту газопроводу «Північний потік – 2», а Європейський Союз – домогтися якомога більшої диверсифікації енергоджерел та постачальників.

На думку литовських депутатів, експорт енергоресурсів є основним джерелом фінансування агресивних зовнішньополітичних ініціатив Росії, в основному спрямованих проти країн Балтії та інших країн Центральної та Східної Європи.

Tags: Литва
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?