США: в ООН звинуватили Північну Корею у злочинах проти людства

17 Feb, 2014 | |

ООН звинуватила КНДР у злочинах проти людства і попередила в особистому посланні лідера країни Кім Чен Ина, що його можуть притягнути до судової відповідальності.

На думку комісії експертів, яка розслідувала порушення прав людини в Північній Кореї, члени керівництва КНДР мають бути притягнуті до суду за тортури, масові вбивства та інші акти геноциду проти власних громадян.

 

Влада КНДР відкинула висновки доповіді ООН, назвавши її політичною змовою США та їхніх союзників. Північнокорейські лідери заперечують, що в країні поширені порушення прав людини.

Китай також заявив, що заперечує проти розгляду справи проти КНДР у Міжнародному кримінальному суді, вказавши, що накладе вето на відповідну резолюцію в Раді Безпеки ООН.

Звіт про результати розслідування, яке тривало рік, був опублікований 17 лютого 2014 року. У ході цього розслідування експерти, призначені Радою ООН з прав людини, дійшли висновку про нечувані злочини, вчинені режимом проти власного народу.

"У цій доповіді йдеться про злочини, вчинені проти народу Північної Кореї. Це заклик до втручання з боку міжнародної спільноти", - заявив Майкл Кірбі, голова незалежної слідчої комісії, презентуючи доповідь у Женеві.

Експерти заслухали свідчення про тортури, рабську працю, сексуальне насильство, жорстокі політичні репресії та інші злочини.

Їхні висновки можуть призвести до нового розслідування - вже з боку міжнародного суду або трибуналу.

 

Детальні викриття

Нинішній звіт став найбільш детальним і найбільш викривальним.

Серед свідчень, заслуханих експертами, були і найбільш шокуючі: вони дізналися про матір, вимушену втопити своє немовля під тиском влади, про дітей, які від народження перебували в ув'язненні і яких морили голодом, і про цілі родини, яких піддавали тортурам за перегляд іноземних мильних опер.

У доповіді містяться сотні підтверджень того, що в країні здійснюється жорсткий контроль за допомогою терору.

Підтвердження тому надходили багато років і від північнокорейських перебіжчиків, які описували життя в умовах репресивного режиму династії Кімів.

Цей режим тримає в концтаборах десятки тисяч політв'язнів і поділяє населення за принципом відданості.

Люди, за словами перебіжчиків, живуть в умовах постійного стеження не лише з боку самої влади, а й сусідів, яких представники влади заохочують доносити.

Хоча про все це в принципі і так було відомо, нинішнє розслідування стало найсерйознішою міжнародною спробою зафіксувати злочини режиму з тим, щоби потім передати справу про кримінальне розслідування в одну з компетентних національних або міжнародних інстанцій.

Культ особи в КНДР поширюється на нинішнього лідера Кім Чен Ина і його попередників з династії Кімів

Джаред Гензер, юрист, що спеціалізується на законодавстві про права людини, а також активно виступає з викриттями злочинів проти людства, що здійснюються в КНДР, заявив, що висновки доповіді є одночасно радикальними і тривіальними.

Спроби винести цю справу на розгляд Міжнародного кримінального суду в Гаазі будуть, швидше за все, заблоковані Китаєм.

Створення тимчасового трибуналу, подібного до тих, які були скликані для подій у Руанді, Сьєрра-Леоне і Камбоджі, виглядає малоймовірним без співпраці з людьми всередині країни.

Комісія експертів офіційно представить свої висновки в березні на засіданні Ради ООН з прав людини, на якому буде винесено рішення про те, які рекомендації доповіді підтримати.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.