Австрія: в очікуванні виборів
29 вересня в Австрії відбудуться вибори в Національну раду (нижню палату парламенту), на яких перемогу пророкують проросійській ультраправій Австрійській партії свободи (FPÖ) на чолі з Гербертом Кіклем. Його погляди на майбутнє ЄС, міграцію та війну в Україні так схожі з ідеями прем'єр-міністра Угорщини, що його навіть називають "новим Орбаном". Успіх на виборах не гарантує приходу Кікля до влади, але якщо це трапиться, Європі та Україні доведеться мати справу не з одним, а з "двома Орбанами".
55-річний лідер австрійських ультраправих Герберт Кікль, партія якого очолює передвиборчі опитування, не залишає сумнівів у своєму політичному ідеалові.
"Для мене прикладом є Угорщина", — неодноразово заявляв виборцям Кікль, котрий входить до коаліції націоналістів та євроскептиків "Патріоти за Європу" в Європарламенті. Натхненником її став прем'єр Угорщини Віктор Орбан.
Франція готова до переговорів з Путіним
Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.