Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

08 May, 2019 | Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів |
Ганс ван Баален

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко. Ми також говорили, що виборці, які підтримали Володимира Зеленського 73 відсотками голосів, мають високі очікування щодо нового президента. Проте президент має обмежені повноваження, тому йому буде важко робити всі ті речі, які він хоче зробити.

Наразі неможливо сказати, яким буде склад Верховної Ради після жовтневих виборів, чи буде новий парламент налаштований на співпрацю з президентом, чи піде на вибори партія Володимира Зеленського. Проте я налаштований оптимістично і вважаю, що новообраний президент Зеленський зможе зробити багато позитивних речей. Після парламентських виборів він говоритиме з урядом про те, як ефективно боротися з корупцією, як розвивати економіку, які відносини формувати з Росією та Заходом. Цей рік буде визначальним, і Зеленський не може підвести. Якщо це трапиться, тоді, на мою думку, Україна опиниться в депресії.

Путін не запропонував новому українському президентові заходів довіри. Натомість він оголосив, що Росія надаватиме громадянам України російські паспорти, що важко назвати кроком на зближення. Щодо ЄС і НАТО, то ми говоримо про тісну співпрацю, бо про членство України в цих організаціях у найближчому майбутньому йтися не може. Але якщо Україна стане сильнішою, об'єднанішою, демократичнішою, тоді вона буде ще кращим партнером Заходу. Гадаю, що зовнішньополітична програма буде проголошена після інавгурації нового президента. Але така концепція - справа не кількох днів, тому для вироблення чітких зовнішньополітичних кроків нового президента варто дочекатися виборів до Верховної Ради та нового уряду.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.