У 2012 році відносини України та Румунії можуть ще більше ускладнитися

18 Nov, 2011 | |

Прогноз 2012

Аналітична група «Geostrategy» оцінила головні політичні та економічні тенденції розвитку ситуації у країнах Центрально-Східної Європи, визначила їх параметри, а також вказала на основні ризики та загрози, які очікують на регіон у 2012 році. При цьому основний акцент було зроблено на розгляді економічної та політичної ситуації в Румунії – сусідньої з Україною держави, з якою вже третій рік поспіль практично заморожено відносини на високому політичному рівні. 

Що буде з економікою?

Румунія традиційно сильно зав’язана на відносини з Італією, яка входить у четвірку найбільш проблемних країн єврозони. Відповідно, це підвищує ризики для Румунії на шляху подолання негативних економічних процесів у 2012 році.
Країни Центральної-Східної Європи найбільше постраждають від економічної рецесії, до якої наближаються Західноєвропейські держави – Іспанія, Італія, Греція та Португалія.
У банківському секторі країн ЦСЄ, у тому числі Румунії, практично на 80% домінує західноєвропейський капітал. В умовах кризи його потік до банківської сфери країн ЦСЄ буде обмежено, що призведе до виникнення нестабільної ситуації у фінансовій сфері східноєвропейських держав.
Очікується, що рівень зростання економіки Румунії у 2012 році складе від 1.7% до 2.1%. Рівень інфляції становитиме близько 3%. При цьому необхідно враховувати те, що Румунія заявила про наміри приєднатися до єврозони у 2015 році.
Виправляти складну фінансову ситуацію в Румунії мають намір за допомогою активної приватизації великих підприємств.  Зокрема, такі компанії як Ромтелеком, Купрумін, Олтхім, Таром, Поста Романа та Петром можуть отримати у 2012 році нових власників.

Що буде з політикою?

У 2012 році внаслідок зниження темпів економічного зростання країн регіону Центрально-Східної Європи виникне внутрішньо політична та соціальна напруги. Відповідно, погіршення фінансового стану пересічних громадян створить сприятливе підґрунтя для збільшення популярності націоналістичних та популістських рухів.
У жовтні 2012 року в Румунії відбудуться чергові парламентські вибори, перемогу на яких можуть отримати партії радикального спрямування, зокрема партія «Велика Румунія», яка представлена у Європейському парламенті 3 депутатами (румунська квота у Європарламенті – 33 депутати). Її антиукраїнська риторика принесе додаткову небажану напругу у розвиток українсько-румунських відносин.
Крім того, активні націоналістичні сили Румунії можуть ще більше дестабілізувати внутрішньополітичну ситуація в сусідній Молдові.

Отже, у 2012 році у Молдові та Румунії можуть посилити свою роль політичні партії, далекі від бажання розвивати рівноправні та дружні відносини з Україною.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: