Китай: новий спалах коронавірусу
У Пекіні за останні дні виявили 79 нових випадків коронавірусу. У попередні 50 днів в столиці Китаю не було зафіксовано жодного нового хворого на Covid-19.
Зафіксовані за останню добу 36 нових випадків посилили побоювання другої хвилі поширення коронавірусу в Китаї.
Так само 36 нових випадків виявили в суботу.
Віцепрем'єр Китаю Сун Чуньлань закликав столичну владу вдатися до "рішучих кроків" через високі ризики подальшого поширення хвороби.
Новий спалах пов'язують із найбільшим оптовим ринком міста.
Директора ринку, так само, як і низку місцевих чиновників, звільнили.
Крім того, випадки нових захворювань, пов'язаних із Пекіном, виявили у трьох провінціях - Ляонін, Хебей та Січуань.
Місцеві ЗМІ повідомляють, що вірус знайшли на дошках для нарізання імпортного лосося, що використовували на ринку. Далі рибу розвозили по пекінських супермаркетах.
За інформацією Національної комісії з охорони здоров'я Китаю, перший за майже два місяці новий випадок хвороби виявлено 11 червня, і ще шість - 12.
Далі - у суботу та неділю - по 36 нових випадків.
Ринок швидко закрили. Так само на карантині закрили і 11 кварталів, що оточують ринок. У понеділок доступ закрили ще до 10 районів міста. Туди заборонена доставка, не пускають відвідувачів, проте мешканці цих районів можуть виходити і повертатися до осель.
Школи та дитячі садочки також не працюють.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.