Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

26 May, 2017 | Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу |
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Джин Шахін є відвертим критиком авторитарного режиму президента Путіна і перша в Конгресі закликала до слухань по втручанню Росії у вибори в США 2016 року. Вона недавно виступила співавтором законопроекту щодо посилення санкції відносно Росії, і внесла законопроект щодо розслідування RT News, яка відповідно до даних розвідки діє в якості пропогандистського каналу російського уряду.

Підтверджуючи свій заклик до незалежної комісії з розслідування втручання Росії в США, сенатор Джин Шахін також намітила сміливу, агресивну стратегію для покарання Путіна і протидії зусиль його режиму щоб підірвати основи американської демократії.

«У своєму виступі сьогодні я хочу вказати на втручання Росії в наших виборах в ширшому геополітичному контексті. У США і Європі, післявоєнний порядок стикається зі зростаючою і безпрецедентною загрозою. Ця загроза, просто кажучи, є Росія Володимира Путіна.

Мета Путіна відновити Росію в якості домінуючої сили і відтворити сферу радянського типу впливу вздовж її кордонів. З цією метою, його стратегія: зруйнувати, розділити і послабити трансатлантичний союз. Американські люди повинні в повній мірі зрозуміти, що робить Путін. І разом з нашими союзниками, ми повинні зупинити його.

Але завдання Путіна це більше ніж злам Американської демократії. Архітектура альянсів та партнерств була в центрі національної безпеки Америки протягом більше семи десятиліть, і вона також схильна до ризику.

Нам потрібно сміливіша, більш агресивна стратегія для покарання Росії і протидії її зусиллям з підриву нашої демократії.

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

По-перше, щодо санкцій. Я приєдналась до двопартійної групи сенаторів на чолі з Джоном Мак-Кейном і Беном Кардіном, щоб просувати законодавство про введення нових, більш жорстких, всеосяжних санкції щодо Росії, в тому числі на їх енергетичному секторі.

По-друге, в згоді з нашими союзниками по НАТО, ми повинні продовжувати протистояти Росії з військової точки зору.

На саміті НАТО в Варшаві влітку минулого року, альянс ратифікував рішення для розгортання багатонаціональних батальйонів - в тому числі військ США і техніки - в країнах Балтії та Східної Європи. На саміті НАТО в наступному місяці в Брюсселі, ми повинні зробити більше, в тому числі формально закликаючи Росію до відповідальності за порушення ядерного договору.

По-третє, ми повинні подвоїти нашу підтримку для України. Україна зазнала нападу, тому що вона наважилась вибрати незалежний, прозахідний курс.

Путін ясно бачить Україну як приклад: якщо Росія може порушити суверенітет України, то вона може зробити те ж саме в інших країнах, які раніше були в Радянському Союзі або його сфері впливу. І навпаки, якщо українська демократія буде успішною, це буде обнадійливим повідомленням для продемократичних активістів навіть в Росії. Ден Бер, колишній посол США в Організації з безпеки і співпраці в Європі, повідомив наш комітет у закордонних справах Сенату, що «найкращий спосіб підтримати майбутнє демократії в Росії є підтримка демократичного майбутнього, яке будується сьогодні в Україні.»

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.