Україна, Росія: Вашингтон не бачить відведення військ

17 Feb, 2022

Твердження Росії про відведення військ від кордону України є "фальшивим", сказав високопоставлений представник США. За його словами, в останні дні на кордон прибули додаткові 7 тисяч військовослужбовців.

Було заявлено, що Росія може почати використовувати "фальшивий" привід для вторгнення в Україну "в будь-який момент".

"Росія має здійснити реальні кроки назустріч деескалації", погодились американський президент Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонного дзвінка в середу, згідно з німецьким викладом розмови.

Російська агресія проти України: вплив на продовольчу безпеку

15 Feb, 2022

Світ із жахом дивиться на підготовку російського вторгнення в Україну, оцінюючи потенційні наслідки таких дій Кремля для світової та європейської безпеки, включно з енергетикою. Натомість негативні наслідки для світових поставок продовольства привертають менше уваги, ніж вони на те заслуговують. Україна залишається потужним центром сільського господарства, і конфлікти тут викликали б миттєві поштовхи та підвищення цін на ринках зерна та харчової олії. Аналітики групи Geostrategy розбираються з цим питанням.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики
14 Feb, 2022

Порушення Росією статутних документів ООН та ОБСЄ є перешкодою для безпеки в Європі та стабільності на континенті. Підкреслюється, що будь-які подальші агресивні дії РФ щодо України будуть мати серйозні наслідки та велику ціну внаслідок запровадження секторальних та персональних санкцій, які ухвалюватимуться Євросоюзом у координації з міжнародними партнерами.

США, Росія: результати чергових переговорів

13 Feb, 2022

Президенти США та Росії поговорили втретє від початку цієї зими. Розмова відбулася на тлі повідомлень Білого дому про те, що вторгнення Росії в Україну може статися у будь-який момент. В Кремлі називають ці прогнози "істерією".

Результати зустрічі свідчать - сторони налаштовані продовжувати перемовини. Розмова тривала понад годину.

Президент Байден поговорив з президентом Путіним щодо "ескалації РФ військової напруги на кордонах України".

Франція: Президент Еммануель Макрон прямує до Москви

07 Feb, 2022

Президент Франції Еммануель Макрон  прямує до Москви де має намір провести переговори, щоб допомогти деескалації напруженої ситуації навколо України.

Макрон, який має зустрітися в Кремлі з президентом Росії Володимиром Путіним перед візитом в Україну у вівторок. Він заявив минулого тижня, що його пріоритетом є «діалог з Росією та деескалація».

НАТО: направить більше кораблів і літаків у Східніу Європу admin 24 Jan, 2022

Союзники НАТО переводять сили в режим очікування та відправляють додаткові кораблі та винищувачі до розгортання НАТО у Східній Європі, посилюючи стримування та оборону союзників, оскільки Росія продовжує нарощувати війська біля України.

Протягом останніх днів ряд членів Альянсу зробили оголошення щодо поточних або майбутніх розгортань.

НАТОУкраїна

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики з 2014 року.
14 Jan, 2022

Все це говорить про те, що Путін налаштований змінити статус-кво в Європі на своїх власних умовах. Тому що він відчуває загрозу. Але не від НАТО, а від прагнення людей сусідів Російської Федерації до самовизначення, демократії, верховенства права та ринкової економіки.

США, Україна: президенти проведуть телефонну розмову

01 Jan, 2022

Президент США Байден планує провести телефону розмову з президентом України Володимиром Зеленським у неділю на тлі загострення напруженості у відносинах з Росією та перед серією зустрічей у Європі, у яких візьмуть участь Москва, Вашин

Реакція Заходу на безпекову пропозицію Путіна

27 Dec, 2021

Безпековий ультиматум Путіна, поставлений США і НАТО, спочатку викликав шокову реакцію і столицях Західних держав. Його висунення остаточно переконало партнерів у тому, що від мінімальної довіри між Москвою та Заходом не залишилося нічого.

США, Україна: партнери протидіятимуть агресії РФ

24 Dec, 2021

США хочуть ділитися з Україною розвідданими "в реальному часі", щоб попередити про можливий напад Росії.

Відповідний план вже розробляє Пентагон.

Інформація включатиме знімки, які покажуть, чи збираються російські війська переміщуватися через кордон. Це допоможе українській армії швидше відреагувати на напад.

Американські спецслужби вже надають Україні доступ до більшої кількості матеріалу, ніж до початку скупчення російських військ, розповіло газеті джерело.