Викрадені українські діти: механізм повернення та допомога міжнародних партнерів

26 May, 2024

Нещодавно Японія доєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. Тепер у коаліції перебувають всі країни Великої сімки.
Нагадаємо, Коаліція розпочала роботу у лютому 2024 року. Загалом Україну, у питані повернення незаконно депортованих дітей на територію Росії, підтримує вже 36 країн. Як працює механізм повернення дітей та хто допомагає Україні найбільше?

ЄС: Україна другий за об'ємом експортер меду в ЄС

21 May, 2024

Згідно з даними Eurostat Україна друга з 28% після Китаю експортер меду в країни ЄС.

У 2023 році імпорт меду з країн, що не входять до ЄС, здійснювався переважно з Китаю (60 200 тонн, або 37% від загального імпорту меду за межі ЄС), за ним йдуть Україна (45 800 тонн, 28%), Аргентина (20 400 тонн, 12%), Мексика (10 700 тонн, 7%) та Куба (4 700 тонн, 3%).

Honey

Tags: УкраїнаЄС

Франція: ситуація навколо підтримки України

27 Mar, 2024

Президент Франції зустрівся з лідерами представлених в парламенті політичних партій для обговорення підтримки України в т.зв. «форматі Сен-Дені». Е.Макрон поінформував політичні сили про свою позицію у підтримці України, легітимізувавши таким чином свої подальші дії всередині країни.

Зустріч відбулась напередодні парламентського голосування стосовно двосторонньої безпекової угоди України та Франції, а також після того, як президент підняв питання про можливість відправлення військ в Україну.

Агресія росії пробуджує Європу

19 Mar, 2024

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн виступила з програмною промовою в Європейському Парламенті. Це було останнє звернення Президентки ЄС в її нинішній каденції. Після проведення у червні 2024 року виборів до Європарламенту, склад Європейської Комісії буде змінно.

Інтереси світових гравців у війні рф проти України

The world players interests in the russian war against Ukraine
09 Jan, 2024

У світових медіа протягом останніх місяців розміщено багато матеріалів, які містять прогнози щодо завершення широкомасштабної збройної агресії росії проти України.

Велика Британія, Україна: підписання безпекової угоди

20 Dec, 2023

Велика Британія та Україна найближчими тижнями підпишуть 10-річну безпекову угоду, в рамках якої Лондон використає свій військово-морський досвід, щоб допомогти Києву контролювати Чорне море.

Майбутній меморандум передбачає військову підтримку, фінансову допомогу та обмін розвідданими з Україною. А також повоєнні гарантії безпеки, зокрема збільшення поставок зброї та відновлення санкцій у разі повторного нападу Росії.

Британці планують зосередиться на зміцненні морського потенціалу Києва.

Україна, ЄС: ухвалено рішення про початок переговорів

15 Dec, 2023

Європейська Рада вирішила почати переговори про вступ до ЄС для України, повідомив голова Ради Шарль Мішель.

Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і щодо Молдови.

Переговори про майбутнє членство почнуться також щодо Боснії і Герцеговини, щойно будуть виконані передумови. До цього питання керівники ЄС планують повернутися у березні 2023 року.

Грузія отримала статус кандидата.

"Чіткий сигнал надії для народів (цих країн) та нашого континенту", - прокоментував ці рішення Європейської Ради Шарль Мішель.

Tags: УкраїнаЄС

Україна, Болгарія: поки бронетранспортерів не буде

07 Dec, 2023

Президент Болгарії Румен Радєв наклав вето на закон, який передбачає постачання Україні бронетранспортерів, і повернув його на нове обговорення до парламенту.мм

Болгарія - важливий постачальник зброї для України, проте президент країни має специфічний погляд на війну.

Причиною вето Румен Радєв назвав те, що депутати не мали змоги об'єктивно оцінити, чи є ця техніка застарілою і чи може вона знадобитися самій Болгарії.

Україна, рф: загибель російського генерала

06 Dec, 2023

В Україні загинув російський генерал-майор Володимир Завадський, заступник командувач 14-го армійського корпусу. Це підтвердив губернатор Воронезької області Олександр Гусєв.

Губернатор Гусєв написав у телеграмі, що Завадський загинув "на бойовій посаді в зоні проведення спецоперації".

Минулого тижня кілька російських джерел, які підтримують вторгнення в Україну, повідомили про загибель заступника командувача 14 армійським корпусом.

Які шанси України завершити війну підписання мирного договору

What are Ukraine's chances of ending the war by signing a peace treaty?
03 Dec, 2023

Невірним є твердження про те, що будь-які війни мають обов’язково завершитися підписанням мирної Угоди. Очікувати на те, що широкомасштабна війна росії проти України завершиться підписанням мирного договору – двостороннього або багатостороннього – треба реалістично. Аналітики групи Geostrategy починають серію публікацій на тему імплементації Україною реалістичних очікувань завершення війни з ядерною росією