Киргизстан, Казахстан: митні кордони знято

12 Aug, 2015 | |

 Митні кордони між Киргизстаном та Казахстаном знято в рамках вступу країни до ЄАЕС. Розпорядження про відкриття кордонів через телеміст дали президенти двох країн Нурсултан Назарбаєв і Алмазбек Атамбаєв.

У церемонії відкриття митного кордону взяли участь прем'єр-міністр Киргизстану Темір Сарієв і віце-прем'єр-міністр Казахстану Бакитжан ​​Сагінтаев. Як передає Tengrinews, Назарбаєв заявив, що відкриття кордону між Киргизією і Казахстаном сприятиме пожвавленню торгівлі та поліпшенню добробуту громадян цих країн.
 
"Ми провели хороші переговори (з президентом Киргизстану). Відкриття митного кордону між нашими країнами пожвавить бізнес, торгівлю. Зараз іде криза, як у нас, так і у світі, який на нас впливає. Ми це знаємо. У далекій перспективі цей союз призведе до поліпшення добробуту наших народів ", - підкреслив він.
 
6 серпня Киргизстан офіційно став повноправним членом ЄАЕС поряд з Вірменією, Білорусією, Казахстаном і Росією. Зі вступом договору в силу для країни почали діяти всі норми ЄАЕС, в їх числі скасування митного оформлення, зборів та митного контролю на внутрішніх кордонах Союзу, застосування єдиного митного тарифу і єдиної товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності ЄАЕС. З усіх країн союзу Киргизстан має спільний кордон тільки з Казахстаном.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.