Китай, Киргизстан: Китайська компанія побудує каскад ГЕС

06 Apr, 2016

 Китайська компанія «State Power Investment Corporation» має намір побудувати на річці Нарин Казарманскій каскад ГЕС

«Ми детально вивчили потенціал і перспективи киргизької гідроенергетики і готові до реалізації проекту з будівництва Казарманского каскаду ГЕС сумарною потужністю 1160 МВт із середньорічною виробленням 4661,6 млн кВт.

Сподіваюся, що незабаром буде готовий весь пакет необхідних документів, для реалізації проекту зі зведення Алабугінскої, Тогуз-Тороуської і двох Кара-Булунских ГЕС. Я впевнений, що цей проект відповідає інтересам обох сторін », - цитує представника компанії прес-служба уряду Киргизії.

Сусіди Росії: коло «недругів» стрімко розширюється

Russia’s neighbors: the circle of unfriendly states widens
02 Mar, 2016

The aggressive behavior of the Russian Federation on the international arena started in 2008 where the military aggression against Georgia was committed. The particular problem for Russian political regime become with the occupation of Crimea and direct involvement into the war on the Donbas regime. But Georgia and Ukraine are not the only “enemies” for Russian politicians. Which neighboring countries do have with Russia hot political disputes, including territorial?

Киргизстан, Росія: денонсація угоди про будівництво ГЕС

21 Jan, 2016

 Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв затвердив денонсацію угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратинської ГЕС-1 і Верхньо-Наринської каскаду ГЕС. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Тепер МЗС Киргизстану в установленому порядку повинен буде повідомити уряд Росії про денонсацію зазначених угод. Підписані президентом Киргизстану закони набудуть чинності після закінчення 15 днів з дня офіційного опублікування.

Киргизстан, Казахстан: митні кордони знято

12 Aug, 2015

 Митні кордони між Киргизстаном та Казахстаном знято в рамках вступу країни до ЄАЕС. Розпорядження про відкриття кордонів через телеміст дали президенти двох країн Нурсултан Назарбаєв і Алмазбек Атамбаєв.

Киргизстан: схвалено "дорожню карту" приєднання республіки до Єдиного економічного простору

08 Oct, 2014

Уряд Киргизстану одноголосно схвалив "дорожню карту" приєднання республіки до Єдиного економічного простору (ЄЕП). Про це повідомили в прес-службі кабінету міністрів.

"Дорожня карта" з приєднання республіки до ЄЕП - це ще один крок на шляху входження нашої країни в Євразійський економічний союз", - заявив прем'єр-міністр країни Джоомарт Оторбаєв. Заходи, намічені в документі, реалізовані киргизькою стороною майже повністю, додав він.

Оторбаєв підкреслив, що це питання знаходиться під безпосереднім контролем президента, парламенту і прем'єр-міністра країни.

Росія, Киргизстан: «Киргизгаз» переходить «Газпрому» за 1 долар

04 Feb, 2014

Президент Росії В.Путін 3 лютого 2014 підписав федеральний закон « Про ратифікацію угоди між урядом Російської Федерації і урядом Киргизької Республіки про співробітництво у сфері транспортування, розподілу та реалізації природного газу на території Киргизької Республіки», фактично закон про передачу «Киргизгазу» російському «Газпрому».

 

Киргизстан, США: почато процес виведення Центру транзитних перевезень "Манас" з Киргизстану

21 Oct, 2013

 Міністерство оборони США офіційно почало процес переведення Центру транзитних перевезень ( ЦТП) "Манас" з Киргизстану на нове місце дислокації в Румунії.

За повідомленням Пентагону, почався процес повернення уряду Киргизстану з оренди території та об'єктів ЦТП "Манас". Спільно з Киргизстанською владою , міноборони США зможе одночасно переводити базу до Румунії та продовжувати підтримку операцій в Афганістані.

Киргизстан: інвестиції в країну зростають

02 Oct, 2013

У I півріччі приплив прямих іноземних інвестицій в Киргизстан збільшився в 1,4 рази і склав 345. 5 млн. доларів США , а сальдо склалося в розмірі 222.9 млн. доларів. Про це йдеться в даних Національного статистичного комітету.

У I півріччі 2013 обсяги надходження прямих іноземних інвестицій з Китаю в порівнянні з відповідним періодом 2012 року збільшилася на 2,4 %, що склало в загальному обсязі 84.5млн. доларів , минулого року даний показник дорівнював 82.5млн..

Інвестиції з Китаю , в основному , направлялися в підприємства обробної промисловості - 42,9 % , при цьому 91,5 % - у виробництво нафтопродуктів і геологорозвідку - 41,8 %.

Киргизстан: угода зі США щодо використання бази «Манас» скасована

03 Jul, 2013

 Президент Киргизстану А.Атамбаєв підписав закон про денонсацію угоди з США щодо військової бази в Манасі з літа 2014 року. Відповідна Угода про співпрацю між Урядом Киргизстану та Урядом США щодо Центру транзитних перевезень у Міжнародному аеропорту «Манас» була підписана 22 червня 2009 року.

КИТАЙ відсуває УКРАЇНУ з регіону Середньої Азії

Київ не витримує «пекінської конкуренції»
25 Mar, 2013

GeoWeb Геополітична павутинаУкраїна поступово зводить нанівець співпрацю з такими країнами регіону як Узбекистан та Киргизстан. В так званому «живому активі Києва» поки що існують такі держави як Казахстан та, частково, Таджикистан. Однак відсутність протягом тривалого періоду конкретних результатів у співпраці з цими державами вказують на те, що Україна втратить і цей напрямок.