Азербайджан, Іран, Росія: відбулась зустріч міністрів закордонних справ
7 квітня в Баку відбулась зустріч міністрів закордонних справ Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Іран і Російської Федерації Ельмара Мамедьярова, Мохаммеда Джавада Заріфа та Сергія Лаврова.
Як повідомляє прес-служба МЗС Азербайджану, в кінці засідання сторони підкреслили важливість зустрічей міністрів закордонних справ в тристоронньому форматі, які сприяють поглибленню діалогу і взаємній діяльності у регіональних і міжнародних питанях.
Сторони домовилися ще більше розвивати і посилювати міждержавні відносини, засновані на принципах рівності, взаємної поваги і невтручання у внутрішні справи один одного.
Міністри закордонних справ підтвердили прихильність принципам Статуту Організації Об'єднаних Націй і загальним прийнятим нормам і принципам міжнародного права.
Сторони наголосили на необхідності посилення боротьби з новими викликами і загрозами регіональній стабільності і безпеки, висловили готовність тісно співпрацювати для боротьби з тероризмом, екстремізмом, транснаціональною організованою злочинністю і незаконним обігом наркотичних засобів.
Сторони домовилися про розвиток співробітництва в сфері економіки, енергетики, транспорту, інфраструктури, культури, туризму, бізнесу, обміну молоддю, а також в сфері консульств і митниці в тристоронньому форматі і про заохочення контактів між регіонами і областями трьох країн.
Сторони підтвердили готовність продовжувати всебічні зусилля, спрямовані на збереження Каспійського моря як моря світу, дружби, безпеки і співробітництва. Сторони домовилися в найкоротший термін завершити Конвенцію про правовий статус Каспійського моря.
Міністри закордонних справ також підкреслили важливість ще більшого заохочення і підтримки проектів з розвитку транспортного коридору «Північ-Південь».
Сторони домовилися про обговорення згаданих напрямків в форматі галузевих структур і організацій.
Сторони також домовилися розпочати обговорення з підготовки першого саміту глав своїх держав.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ