США: до 2018 року країни союзники отримають близько 100 нових винищувачів-бомбардувальників F-35

27 Apr, 2016 | |

До 2018 року країни союзники США отримають близько 100 нових винищувачів-бомбардувальників F-35, вироблених спільним консорціумом дев'яти країн.

 

Lockheed Martin F-35 Lightning II також відомий як Joint Strike Fighter (JSF), був задуманий з самого початку проекту як «інтернаціональний» винищувач – бомбардувальник, в виробництві якого приймають участь багато країн, які сприяють виробництву літаків і будуть закуповувати його для своїх власних збройних сил. У той час як Сполучені Штати є основним замовником і фінансово підтримують проект, Великобританія, Італія, Нідерланди, Канада, Туреччина, Австралія, Норвегія та Данія домовилися надати 4,375 мільярдів доларів США на розробку пректу. Також учасниками консорціуму є Ізраіль та Сінгапур. Всього витрати на прект оцінюються в більш ніж US $ 40 млрд. (наданими в основному Сполученими Штатами), в той час як придбання приблизно 2400 літаків, як очікується, буде коштувати додатково US $ 200 млрд. Норвегія підрахувала, що кожен із 52 запланованих для придбання ними винищувачів F- 35 буде коштувати їх країні $ 769 млн. протягом терміну служби. Дев'ять країни основних партнерів в консорціумі, в тому числі США, планують придбати більш трьох тисяч F-35s до 2035 року, якщо цю програму буде виконано то F- 35 стане найчисленнішим реактивним винищувачем в світі.

Керівник програми розробки і виробництва F-35, американський генерал Крістофер Богдан на засіданні Комітету Сенату США з питань збройних сил розповів про процес виробництва літаків.

У минулому році були побудовані 45 винищувачів F-35, а до 2018 року планується здати в експлуатацію більше ста літаків.

Згідно з планом виробництва, в 2018-2020 роках будуть здані ще 145 винищувачів F-35.

За словами керівника проекту, протягом наступних чотирьох років у всьому світі буде збудовано 17 баз з обслуговування F-35

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони