США: до 2018 року країни союзники отримають близько 100 нових винищувачів-бомбардувальників F-35

27 Apr, 2016 | |

До 2018 року країни союзники США отримають близько 100 нових винищувачів-бомбардувальників F-35, вироблених спільним консорціумом дев'яти країн.

 

Lockheed Martin F-35 Lightning II також відомий як Joint Strike Fighter (JSF), був задуманий з самого початку проекту як «інтернаціональний» винищувач – бомбардувальник, в виробництві якого приймають участь багато країн, які сприяють виробництву літаків і будуть закуповувати його для своїх власних збройних сил. У той час як Сполучені Штати є основним замовником і фінансово підтримують проект, Великобританія, Італія, Нідерланди, Канада, Туреччина, Австралія, Норвегія та Данія домовилися надати 4,375 мільярдів доларів США на розробку пректу. Також учасниками консорціуму є Ізраіль та Сінгапур. Всього витрати на прект оцінюються в більш ніж US $ 40 млрд. (наданими в основному Сполученими Штатами), в той час як придбання приблизно 2400 літаків, як очікується, буде коштувати додатково US $ 200 млрд. Норвегія підрахувала, що кожен із 52 запланованих для придбання ними винищувачів F- 35 буде коштувати їх країні $ 769 млн. протягом терміну служби. Дев'ять країни основних партнерів в консорціумі, в тому числі США, планують придбати більш трьох тисяч F-35s до 2035 року, якщо цю програму буде виконано то F- 35 стане найчисленнішим реактивним винищувачем в світі.

Керівник програми розробки і виробництва F-35, американський генерал Крістофер Богдан на засіданні Комітету Сенату США з питань збройних сил розповів про процес виробництва літаків.

У минулому році були побудовані 45 винищувачів F-35, а до 2018 року планується здати в експлуатацію більше ста літаків.

Згідно з планом виробництва, в 2018-2020 роках будуть здані ще 145 винищувачів F-35.

За словами керівника проекту, протягом наступних чотирьох років у всьому світі буде збудовано 17 баз з обслуговування F-35

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук