Польща: Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня

31 May, 2016 | |

Європейські члени альянсу вперше за 10 років збільшують витрати на оборону, боячись російської агресії і міграційного кризи. Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня має змінити підходи країн членів до розвитку альянсу.

В інтерв'ю FT генсек НАТО Столтенберг застеріг: збільшення асигнувань може опинитися під загрозою, якщо британці проголосують за вихід з ЄС. Країнам НАТО зараз потрібні єдність, сила і стабільність, а "з європейських країн саме Великобританія забезпечує найбільше можливостей для оборони". "Важливо, щоб сильна Великобританія була в складі сильної Європи", - сказав він.

І НАТО, і ЄС, за словами Столтенберга, надзвичайно важливі "для нашої реакції на нестабільність, з якою ми зіткнулися і на сході, і на півдні".

НАТО поки не розкрила точної статистики про оборонні витрати в 2016 році, але відомо, що Латвія збільшила їх майже на 60%, Литва - на 35%, Естонія і Польща - на 9%. Великобританія пообіцяла довести оборонний бюджет до 2% ВВП.

НАТО хоче збільшити свою військову присутність на східних кордонах альянсу. Кілька батальйонів будуть розміщені в Польщі, країнах Балтії та інших.

Рішення про точну чисельність і місцях дислокації, ще не прийнято, але це буде зроблено до саміту НАТО у Варшаві. 

Столтенберг пояснив, що після саміту в Польщі буде розміщено більше військовослужбовців, щоб чітко сигналізувати: "напад на Польщу буде розцінено як напад на весь альянс".

У той же час Парламентська асамблея НАТО закликала країни-учасниці бути готовими до потенційної загрози агресії з боку Росії. У понеділок в Албанії пройшло засідання цієї міжпарламентської організації, яка одноголосно прийняла резолюцію, яка засуджує "застосування Росією сили щодо її сусідів і спроби залякування союзників НАТО".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер
Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України

1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.