Сирія: урядові війська могли використовувати хімічну зброю

07 Sep, 2016 | |

 Сирійські урядові війська звинувачують у тому, що вони скинули з вертольотів на околиці Алеппо баррельні бомби, що містять хлор. 80 людей постраждали.
Рятувальники розповідають, що після атаки на площі Сукарі людям було важко дихати.

Звіти неможливо перевірити незалежно. Результати розслідування під керівництвом ООН у серпні показали, що сирійський уряд застосовував хлор щонайменше двічі. Сам уряд завжди заперечував використання хімічної зброї.
Атака відбулася напередодні лондонської зустрічі лідерів сирійської опозиції в середу, де вони планують затвердити новий політичний план, який сприятиме припиненню конфлікту.

Зустріч основної опозиційної політичної групи, Високий комітет переговорів, проведе голова МЗС Британії Борис Джонсон. Її відвідають міністри закордонних справ країн, дружніх до Сирії.

Рятувальник Ібрахім Алхаджі сказав, що дістався до місця нападу в Алеппо незабаром після того, коли у вівторок вертоліт скинув чотири балони з хлором.
Сирійська цивільна оборона, добровольча команда реагування, яка працює в районах підконтрольних опозиції, розмістила відео на своїй сторінці в Facebook, де відзняті діти після атаки в кисневих масках для дихання.

Ця група звинуватила уряд Сирії у ще одній атаці хлором у серпні.
Росія, союзник сирійського уряду, звинуватила повстанців у застосуванні снарядів із "токсичним газом" в районах Алеппо, що підконтрольні уряду.
Хлор є промисловим хімікатом, але його використання у зброї заборонене Конвенцією про хімічну зброю.

ООН заявила у вівторок, що після короткострокового пом'якшення ситуації в Сирії для цивільних на початку цього року бойові дії відновилися із більшою силою.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.