Сенегал, Замбія: конфлікт триває

20 Jan, 2017 | |

Війська із Сенегалу та інших країн Західної Африки увійшли в Гамбію після того, як сплив кінцевий термін, після якого президент країни Джамме мав відмовитися від влади.

Переможець виборів Адама Барроу, який лишається в Сенегалі, заявив, що не повернеться в Гамбію, поки військова операція не закінчиться.

Погрозу з боку ЕКОВАС усунути пана Джамме з посади силою підтримали усі 15 членів Ради Безпеки ООН, які, втім, наголосили, що пріоритетом має бути політичне вирішення кризи.

У грудні Джамме, який правив Гамбією з 1994 року, несподівано програв чергові вибори президента. Його кандидатуру підтримали близько 36,7% виборців, а за його конкурента Барроу проголосували 45,5%.

Спочатку Джамме визнав свою поразку, але потім все ж оскаржив підсумки голосування. Позов, в якому він заявляє про численні порушення на голосуванні, суд розгляне навесні.

У зв'язку з цим термін повноважень Джамме продовжили на три місяці. Барроу і ЕКОВАС відмовилися визнати законність такого кроку, після чого Сенегал і Нігерія почали стягувати до кордону Гамбії війська, а з самої країни почали евакуювати туристів.

Через напругу, яка триває вже кілька тижнів, тисячі жителів країни виїхали в Сенегал, а туристи - переважно європейці - перервали відпочинок і повернулися додому.

У середу сенегальська армія поставила Джамме ультиматум, погрожуючи вторгненням в країну, якщо в ніч на 19 січня він не покине посаду. Джамме проігнорував ультиматум і далі наполягає на своїй легітимності.

Проте негайного вторгнення з боку Сенегалу не було, оскільки не було рішення Ради Безпеки ООН. Тепер же сенегальська армія почала діяти.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони