Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:
Я не маю права говорити від імені Президента країни чи членів уряду, але, наскільки мені відомо, Румунія підтримує підписання і ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС без виконання з боку України будь-яких додаткових умов. Я особисто працював над цією позицією Румунії і не раз доносив свою думку до тих представників влади у моїй країні, які приймають політичні рішення. Вони її підтримують і поділяють. Проте треба брати до уваги те внутрішньополітичне протистояння, яке триває наразі у Румунії. Мене не здивує, якщо ця позиція буде змінена. Проте зараз офіційний Бухарест дотримується думки про те, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом повинна бути підписана і ратифікована якомога швидше. Тобто у 2013 році.
Якщо ми завершили роботу над цим документом, то це означає, що все необхідне вже в ньому зафіксовано. Навіщо висувати додаткові умови, які виходять поза рамки Угоди? Все дуже просто: або Угода є, або її немає. Якщо вона є, давайте її підпишемо, ратифікуємо і почнемо втілювати у життя якнайшвидше. Якщо щось залишилося невирішеним, треба провести переговори і внести додаткові пункти в угоду, а вже після цього її підписувати.
Я не розумію, як так сталося: ми працювали над документом про Асоціацію з Україною, дійшли згоди з усіх пунктів, а тепер ми кажемо: «Якщо хочете підписати угоду і ратифікувати, треба виконати ще кілька умов». На мою думку, такий підхід є нераціональним і абсолютно непродуктивним. Ні про які додаткові чи паралельні вимоги підписання і ратифікації, окрім тих, які вже закладені в тексті угоди, не може йти мови!
Натомість ми повинні привітати одне одного, що ми нарешті завершили роботу над цим документом, оскільки нам вдалося дійти згоди з багатьох складних питань.
Всі визнають: ось вона, ця угода, узгоджений, готовий текст, і ми можемо дати йому життя, користуватися усіма його плодами. Навіщо ж ми самі себе зупиняємо, висуваючи якісь дивні вимоги чи умови, які не входять до тексту документу, але які треба виконати для того, щоб угода була підписана.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.