США ввели санкції проти російського ОПК
Вашингтон звинуватив ряд оборонних підприємств Росії, Ірану, КНДР, Китаю, Туреччини та Саудівської Аравії в порушенні законів про нерозповсюдження зброї масового знищення.
У зв'язку з цим Держдепартамент США опублікував у Федеральному реєстрі новий «чорний список» з 28 осіб і організацій, проти яких введені обмежувальні заходи. Санкції передбачають заборону на придбання будь-якими міністерствами і відомствами США продукції і послуг згаданих організацій, продаж їм зброї і військової техніки, видачу американських ліцензій на придбання товарів, що підпадають під режим експортного контролю, і заборона на надання будь-якої допомоги.
У числі російських організацій виявилися навчальний центр зенітних ракетних військ в Гатчині, 18-й Центральний науково-дослідний інститут Міністерства оборони РФ в Курську, Конструкторське бюро приладобудування в Тулі, 183-й гвардійський зенітний ракетний полк, Науково-виробничий концерн «Барлія». В черговий раз санкції були введені відносно Головного управління Генерального штабу.
За твердженням адміністрації США, всі вони в тій чи іншій мірі допомагали Ірану, Сирії або КНДР розробляти крилаті або балістичні ракети.
Також потрапили під обмеження ліванське угруповання «Хізбалла», ВВС Сирійської Арабської республіки, Революційна гвардія Ірану і іранські компанії, що працюють в авіаційній і оборонній сфері.
У документі, який підписаний заступником державного секретаря з питань міжнародної безпеки та нерозповсюдження Крістофером Фордом, вказується, що жодна урядова установа в США не має право контактувати з перерахованими в списку організаціями.
Раніше Конгрес США запропонував наділити президента Дональда Трампа правом вводити санкції щодо осіб, діяльність яких може вплинути на національну безпеку країни. Відповідно до законопроекту про оборонний бюджет на 2019 рік, конгресмени також запропонували посилити санкції проти постачальників російського оборонно-промислового комплексу і осіб, які надають підтримку російської промисловості.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
План з 5 пунктів відновлення економіки України
Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.
Україні треба реальна фінансова допомога
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.