Каспій як зброя проти російського енергетичного домінування

12 Jun, 2011

АзербайджанНа сьогоднішній день можна говорити про те, що у басейні Каспійського моря зосереджено близько 15% світових покладів нафти.

Оцінки, зроблені Міністерством енергетики США, говорять про існування покладів нафти у розмірі від 80 до 100 мільярдів барелів, інші вказують на наявність у басейні Каспійського моря покладів нафти в обсягах до 250 мільярдів барелів. Є також інформація про те, що обсяги покладів нафти у казахській частині Каспійського моря - близько 40 мільярдів барелів нафти, та російській - близько 80 мільярдів галонів нафти.

12.06.2011

Іранські безпілотники не покинуть небо України

09 Jun, 2024

Повномасштабна російсько-українська війна, що триває уже понад два роки, безумовно, зачіпає інтереси не лише воюючих сторін, а й союзників та партнерів по обидва боки лінії фронту. Якщо ж Україну підтримує більша частина цивілізованого світу (переважаючий відсоток західних демократій), а також значна кількість країн Глобального Півдня, то відданість Росії незмінно виказує невелика група держав-вигнанців, що перебувають під економічними санкціями та шукають покровительства подібних авторитарних режимів. Однією з таких держав є Ісламська республіка Іран.

Tags: ІранРосія

Росія обходить заборони Заходу: слабкі місця санкційної політики та гра наввипередки щодо заходів протидії

02 Jun, 2024

Не зважаючи на санкції, Росія уникає обмежень та нарощує військову міць за допомогою іноземних компонентів. Ряд держав, таких як Туреччина, Казахстан, Тайвань, стали основними хабами постачання західних складових для РФ. Та пальма першості в цьому списку належить Китаю.

Росія: тиск на мігрантів зростає

14 Apr, 2024

Російські мігранти та етнічні меншини налякані новими репресіями путінського терору, які розпочалися після теракту в Крокус сіті холі. Нездатність Путіна зупинити теракт, здійснений таджицькими бойовиками в Москві минулого місяця, мала нищівні побічні наслідки для російських іммігрантів та етнічних меншин.

Tags: Росія

США: посилення санкцій триває

04 Dec, 2023

01 грудня 2023 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило повні блокуючі санкції проти трьох компаній за причетність до діяльності з порушення “pricecap”. Три морських судна, які використовувалися для перевезення російської сирої нафти, придбаної за ціною вищою від граничної, визнані як заблокована власність.

Фінляндія, Росія: суперечки щодо кордону

30 Nov, 2023

Фінляндія закриває кордон з Росією на суходолі з 30 листопада до 13 грудня (з винятком для вантажних перевезень). Причиною став масовий потік біженців з боку Росії.

Тиждень тому Фінляндія вже майже повністю закрила кордон з Росією, залишила в роботі лише один КПП — Райа-Йоосеппі, розташований за полярним колом у Лапландії, за три години їзди від Мурманська. Він працював лише чотири години на добу.

Україна наблизилась до використання заморожених активів РФ на свою користь?

Has Ukraine come close to using the frozen assets of the Russian Federation for its own benefit?
27 Nov, 2023

Питання щодо використання заморожених активів рф на користь України продовжує набувати практичних обрисів. Воно стає предметом для серйозного обговорення на рівні ключових міжнародних партнерів України.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг | Генсек НАТО
17 Feb, 2022

«Поки що ми не бачимо жодних ознак деескалації на місцях — жодного виведення військ чи техніки», — сказав Столтенберг на прес-конференції після першої сесії дводенної зустрічі міністрів оборони союзників у штаб-квартирі НАТО в Брюссель.

США, Росія: результати чергових переговорів

13 Feb, 2022

Президенти США та Росії поговорили втретє від початку цієї зими. Розмова відбулася на тлі повідомлень Білого дому про те, що вторгнення Росії в Україну може статися у будь-який момент. В Кремлі називають ці прогнози "істерією".

Результати зустрічі свідчать - сторони налаштовані продовжувати перемовини. Розмова тривала понад годину.

Президент Байден поговорив з президентом Путіним щодо "ескалації РФ військової напруги на кордонах України".