CША, Венесуела: криза наростає

28 Jan, 2019 | |

США попередили Венесуелу, що будуть рішуче відповідати на будь-які загрози щодо американських дипломатів та лідера опозиції Хуана Гуайдо.

Таку заяву написав у Twitter радник з питань безпеки Джон Болтон. Він додав, що всі залякування будуть розцінюватись як серйозне посягання на верховенство закону.

Це попередження прозвучало через кілька днів після того, як США та понад 20 інших країн визнали Гуайдо тимчасовим президентом.

Вони також звинуватили Ніколаса Мадуро у фальсифікації результатів минулих виборів.

Політична криза у Венесуелі досягла піку, опозиція продовжує докладати зусиль, аби усунути президента.

У неділю головний військовий представник Венесуели в США, полковник Хосе Луіс Сільва пішов від Мадуро та заявив, що визнає Гуайдо президентом. Пізніше Джон Болтон підтвердив у Twitter позицію Вашингтона та застеріг від будь-яких форм залякування.

Що відбувається зараз?

У суботу кілька європейських країн, включаючи Іспанію, Німеччину, Францію та Велику Британію, заявили, що визнають Хуана Гуайдо президентом, якщо вибори не призначать протягом восьми днів.

Однак Ніколас Мадуро відкинув цю заяву, заявивши, що ультиматум повинен бути знятий.

"Венесуела не прив'язана до Європи. Це абсолютне нахабство", - сказав він у неділю CNN Turk.

Мадуро додав, що готовий "до ґрунтовного діалогу" з тими, хто виступає проти його правління, і що він відправив Дональду Трампу багато повідомлень, але президент США "зневажає нас".

Пізніше він з'явився на військових навчаннях в центральному штаті Венесуели Карабобо, де закликав до "об'єднання, дисципліни та згуртованості", щоб подолати те, що він назвав спробою державного перевороту.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND