Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

08 Jun, 2020 | Александр Шалленберг | Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії
ШАЛЛЕНБЕРГ

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Одним з головних інтересів Австрії А.Шалленберг визначив добре функціонуючий Європейський Союз, заперечивши, що в основі традиційного австрійського єкроскепсису є антиєвропейська політика. Зовнішня політика Австрії орієнтована на прагматизм, підсилений такими факторами як цінності та правові засади. В Австрії визнають і приймають реалії та різноманіття сучасного світу, за якими більшість країн світу мають кардинально інший суспільно-політичний устрій. Тому, головним завданням австрійська сторона визначає пошук того влучного «модус вівенді», який забезпечив би гармонійне співіснування.

Питання відносин Австрії із Державою Ізраїль та ситуації на Близькому Сході знайшло відображення в коаліційній програмі австрійського уряду, та обумовлюється фактором історичної відповідальності перед Ізраїлем. Втім, бути другом Ізраїлю не має означати бути ворогом палестинцям та арабському світу у цілому. Одностороннє розширення території суперечить міжнародному праву та численним резолюціям РБ ООН з 1967 року. Австрія вважає, що зазначене питання лежить у площині загальної безпеки країни, для якої міжнародне право є гарантією суверенітету, а тому й «червоною лінією».

Особливість відносин між Європою загалом та Китаєм полягає у тому, що у силу своєї економічної потужності та інвестиційної привабливості Китай користується значними перевагами, що дозволяє йому вибірково пріоритезувати розподіл економічних бонусів серед окремих країн-членів ЄС за власним баченням. На думку А.Шалленберга, Європі бракує чесної та відвертої дискусії з тематики – від Лівії та Сирії й до Китаю. Єдиною запорукою успіху відносин з Китаєм є єдина позиція ЄС.

Майбутнє ЄС після пандемії коронавірусу: Зовнішня політика після коронакризи вже не буде подібною до її традиційного сприйняття. Наразі спостерігається чіткий відхід у тінь таких донедавна вагомих інституцій як ОБСЄ, ООН та Рада Європи.

Відносини із США: Австрія вибудувала дієву модель відносин із США, незважаючи на те, що офіційний Відень не вітає американський вихід із таких багатосторонніх інструментів як Паризька кліматична угода, ВООЗ та договори у сфері нерозповсюдження ядерної зброї.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри