ООН: Українські моряки є військовополоненими
Українські моряки, затримані російськими прикордонниками в Керченській протоці в листопаді 2018 року, повинні бути взяті під захист як військовополонені згідно з Третьою Женевською конвенцією. Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), яка опублікована на сайті організації.
У ній зазначено також, що Росія досі не надала УВКПЛ доступ на територію Криму, як того вимагає кілька резолюцій Генасамблеї ООН.
«Російська Федерація продовжує застосовувати свої закони всупереч міжнародному гуманітарному праву, яке поширюється на окупаційну державу, результатом чого є тяжкі порушення прав людини, які непропорційно сильно впливають на кримських татар», - йдеться в доповіді.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року співробітники прикордонного управління ФСБ Росії обстріляли та затримали в Керченській протоці три військові кораблі України, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Всі 24 члени екіпажів арештовані і знаходяться в московському СІЗО за звинуваченням в незаконному перетині кордону.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.