Україна, ОБСЄ: розведення військ завершено
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила про завершення розведення сил обох сторін у Станиці Луганській та демонтаж укріплених позицій. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті місії.
У заяві сказано, що представники місії отримали ноти про завершення відведення військ як від Збройних сил України, так і від військових формувань так званої "ЛНР".
В ОБСЄ кажуть, що місія спостерігала за цим процесом впродовж кількох днів і зафіксувала, що обидві сторони звільнили території в зоні розведення, а також почали розбирати фортифікаційні споруди, проводити роботи з розмінування і створення нової інфраструктури перетину вже за межами зони розз'єднання.
Зранку в неділю про завершення відведення військ противником заявив представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма, втім підтвердження цієї інформації на той момент ще не було.
Перший етап відведення українських військ у Станиці Луганській відбувся ще у середу.
Сьогодні опівдні українські військові відійшли з однієї з позицій, що знаходилась перед КПВВ "Станиця Луганська". Все відбувалось під наглядом представників ОБСЄ, котрі були по обидві сторони", - йшлося у заяві штау ООС.
Водночас підконтрольні проросійським силам на Луганщині медіа писали і про початок відходу сил "народної міліції ЛНР".
Процес розведення військ біля Станиці Луганської міг розпочатися і раніше - перші домовленості про це були досягнуті ще у 2016 році.
Однак, за умовами, було необхідно, щоб режим тиші у цьому районі протримався щонайменше тиждень.
Жодного разу такого не траплялося - загалом було зірвано близько 80 спроб розвести війська.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: