Велика Британія: триває обговорення подальшого перебування у ЄС
12−13 квітня Прем’єр-міністр Великої Британії перебував у Німеччині з робочім візитом, головною метою якого було обговорення з канцлером А.Меркель можливих форматів подальшого перебування Сполученого Королівства у складі Європейського Союзу.
Головним сигналом британського прем’єра у ході дискусії була необхідність ґрунтовних реформ, які перетворять ЄС на більш гнучке утворення, яке дозволятиме Британії та іншим державам-членам більш вільно обирати сфери для поглибленої взаємодії та визначати обсяг своїх зобов’язань у рамках Євросоюзу.
Ангела МЕРКЕЛЬ обережно ставиться до пропозицій свого британського колеги. На її думку, імплементація такої моделі є небезпечною, оскільки потребуватиме ґрунтовних змін установчих угод Європейського Союзу.
Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.