США: правозахисники вимагають арешту президента Судану якщо він прибуде на Генеральну Асамблею ООН

19 Sep, 2013 | |

Президент Судану Омар Хасан аль-Башир (Omar Hassan al-Bashir), якого розшукують на протязі багатьох років Міжнародним кримінальним судом за звинуваченнями у геноциді та інших злочинах в конфлікті у Дарфурі, запланував прийняти участь в Генеральній Асамблеї ООН в Нью- Йорку. Захисники прав людини закликали уряд Сполучених Штатів протистояти візиту і звернулися до уряду, з вимогою заарештувати його як тільки він прибуде в США.

Американські чиновники підтвердили у вівторок, що Президент Судану Омара Хасана аль-Башир, подав документи на отримання візи для участі в Генеральній Асамблеї ООН, яка проходить у Нью Йорку до кінця вересня.

В якості приймаючої країни, Сполучені Штати зобов'язані надавати візи іноземним главам держав і представникам, які хочуть бути присутніми на Генеральній Асамблеї, незалежно від їх репутації або будь-яких суперечок з американським урядом.

Візи історично надавались світовим лідерам, які зневажали США та не мали довіри в Сполучених Штатах, це були Фідель Кастро (Куба), Роберт Мугабе (Зімбабве), Махмуд Ахмадінежад (Іран), Уго Чавес (Венесуела), Микита Хрущов (СРСР).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.