США: правозахисники вимагають арешту президента Судану якщо він прибуде на Генеральну Асамблею ООН
Президент Судану Омар Хасан аль-Башир (Omar Hassan al-Bashir), якого розшукують на протязі багатьох років Міжнародним кримінальним судом за звинуваченнями у геноциді та інших злочинах в конфлікті у Дарфурі, запланував прийняти участь в Генеральній Асамблеї ООН в Нью- Йорку. Захисники прав людини закликали уряд Сполучених Штатів протистояти візиту і звернулися до уряду, з вимогою заарештувати його як тільки він прибуде в США.
Американські чиновники підтвердили у вівторок, що Президент Судану Омара Хасана аль-Башир, подав документи на отримання візи для участі в Генеральній Асамблеї ООН, яка проходить у Нью Йорку до кінця вересня.
В якості приймаючої країни, Сполучені Штати зобов'язані надавати візи іноземним главам держав і представникам, які хочуть бути присутніми на Генеральній Асамблеї, незалежно від їх репутації або будь-яких суперечок з американським урядом.
Візи історично надавались світовим лідерам, які зневажали США та не мали довіри в Сполучених Штатах, це були Фідель Кастро (Куба), Роберт Мугабе (Зімбабве), Махмуд Ахмадінежад (Іран), Уго Чавес (Венесуела), Микита Хрущов (СРСР).
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.