Українська армія переможе

06 Dec, 2014 | Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі |
Марк Хертлін, (Mark Hertling)

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах. Солдати були в дуже гарній формі, чого не можна було сказати про офіцерський склад, який займався продажем пального на чорному ринку балканських країн. В Іраку в 2004 році вони також ніколи не залишали свої військові бази, торгуючи при цьому військовою амуніцією.

Пізніше я бачив їх в Іраку та Афганістані, але тоді ситуація почала змінюватися. Перш за все тому, що українські військові проходили тренінги у Німеччині перед відправкою у ці гарячі точки. У 2012 році українська армія вже була зовсім іншою – тренованою та розумною, українські військові почали вільно спілкуватися англійською мовою.

Однак стримуючі фактори продовжили негативно впливати на розвиток українських збройних сил. Перш за все, мова йшла про надзвичайно роздутий штат генеральського корпусу, який у своїй переважній більшості мав надмірну вагу та погану фізичну форму, а також який пишався своєю військовою освітою, отриманою у часи існування колишнього СРСР. Це для мене було незрозуміло.

На початку 2014 року українські збройні сили почали здавати найважчий за новітню історію тест. Військове вторгнення Росії в Криму та відносна бездіяльність української армії на півострові надіслали Росії фальшивий сигнал про те, що Україна нібито нездатна здійснювати ефективний опір російській агресії.

І тому я вважаю, що Москва прорахувалася. А я одразу сказав, що в українській армії є потенціал для ефективного опору на Сході України. Хоча в умовах, коли Росія розпочала забезпечення сепаратистів на Сході України сучасною військовою технікою та зброєю, це стало робити важче.

Важкі бої на Донбасі продовжили міняти українську армію. Причому набагато швидше, ніж в недалекому минулому. Солдати та офіцери припиняють багато говорити про боротьбу із корупцією у лавах збройних сил. Вони замість слів нарешті розпочали її викорінювати, разом із потужним волонтерським рухом.

США повинні допомогти цим процесам.

І кілька слів про політику. Переконаний, що США повинні й надалі розширювати економічні санкції проти Росії. Вашингтон, разом зі своїми партнерами по ЄС і НАТО, має продовжувати здійснення тиску на режим Путіна, який вирішив силовим шляхом обмежити суверенітет та територіальну цілісність сусідніх країн. Паралельно, має зрости допомога збройним силам України – починаючи від тренінгів і закінчуючи концептуальною реформою системи оборони України.

Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.