ЄБРР: прогноз розвитку української економіки погіршено

23 Jan, 2014 | |

 Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив власний прогноз щодо скорочення української економіки у 2013 році до 0,8% із попередньої оцінки у 0,5%. Водночас прогноз щодо 2014 року залишився незмінним: ЄБРР прогнозує, що цього року економіка України зросте на 1,5%.

"В Україні економіка перебуває у рецесії з другої половини 2012 року через скорочення на традиційних експортних ринках, падіння приватних та державних інвестицій, а також послаблення внутрішнього споживчого попиту", - йдеться у огляді банку, присвяченому країнам регіону.

Аналітики також прогнозують, що найближчим часом зовнішні фактори тиску на українську економіку дещо послабшають завдяки домовленостям із Росією про зниження ціни на газ, а також завдяки кредиту в 15 млрд доларів.

Водночас експерти банку наголошують, що без проведення структурних реформ пожвавлення в українській економіці буде лише тимчасовим і не триватиме довше 2015 року.
При цьому інвестиційна активність в Україні і надалі залишатиметься слабкою через несприятливий бізнес-клімат, а також через соціальну та політичну нестабільність, що панує останнім часом.
"У світовій економіці спостерігається все більше позитивних ознак, особливо у розвинених країнах. Проте у регіоні ЄБРР небезпека ще не минула, і багато проблем зберігаються"
Загалом у регіоні, де працює банк (у пост-радянських країнах із перехідною економікою), темпи розвитку економіки будуть дуже повільними, незважаючи на те, що провідні економіки світу - США та ЄС - демонструватимуть пожвавлення. При цьому швидше відновлюватиметься економіка в країнах, які мають тісніші зв'язки із ЄС.
За оцінками експертів ЄБРР, якщо у 2013 році зростання у країнах регіону було на рівні 2%, то 2014 рік додасть до цього лише 0,7%.
Для Росії у ЄБРР прогнозують зростання ВВП у 2014 році на 2,5% (після 1,3% у 2013). При цьому у ЄБРР наголошують, що ціни на сировинні товари - газ і нафту - вже не забезпечують високі темпи розвитку російської економіки, як це було раніше.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.