ЄБРР: прогноз розвитку української економіки погіршено

23 Jan, 2014 | |

 Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив власний прогноз щодо скорочення української економіки у 2013 році до 0,8% із попередньої оцінки у 0,5%. Водночас прогноз щодо 2014 року залишився незмінним: ЄБРР прогнозує, що цього року економіка України зросте на 1,5%.

"В Україні економіка перебуває у рецесії з другої половини 2012 року через скорочення на традиційних експортних ринках, падіння приватних та державних інвестицій, а також послаблення внутрішнього споживчого попиту", - йдеться у огляді банку, присвяченому країнам регіону.

Аналітики також прогнозують, що найближчим часом зовнішні фактори тиску на українську економіку дещо послабшають завдяки домовленостям із Росією про зниження ціни на газ, а також завдяки кредиту в 15 млрд доларів.

Водночас експерти банку наголошують, що без проведення структурних реформ пожвавлення в українській економіці буде лише тимчасовим і не триватиме довше 2015 року.
При цьому інвестиційна активність в Україні і надалі залишатиметься слабкою через несприятливий бізнес-клімат, а також через соціальну та політичну нестабільність, що панує останнім часом.
"У світовій економіці спостерігається все більше позитивних ознак, особливо у розвинених країнах. Проте у регіоні ЄБРР небезпека ще не минула, і багато проблем зберігаються"
Загалом у регіоні, де працює банк (у пост-радянських країнах із перехідною економікою), темпи розвитку економіки будуть дуже повільними, незважаючи на те, що провідні економіки світу - США та ЄС - демонструватимуть пожвавлення. При цьому швидше відновлюватиметься економіка в країнах, які мають тісніші зв'язки із ЄС.
За оцінками експертів ЄБРР, якщо у 2013 році зростання у країнах регіону було на рівні 2%, то 2014 рік додасть до цього лише 0,7%.
Для Росії у ЄБРР прогнозують зростання ВВП у 2014 році на 2,5% (після 1,3% у 2013). При цьому у ЄБРР наголошують, що ціни на сировинні товари - газ і нафту - вже не забезпечують високі темпи розвитку російської економіки, як це було раніше.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради