Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

06 Dec, 2023 | Жозеп Боррель | Високий представник ЄС
Borrell

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди. Поруч із цим, Євросоюз усвідомив важливість створення ефективних інструментів для протидії гібридній агресії, яка включає такі елементи як гібридні загрози в інформаційному просторі, кібер-атаки на об’єкти критичної інфраструктури.

GDP Guaidline

За інформацією Європейського оборонного агентства, у 2022 році витрати на військові цілі 27 держав-членів Європейського Союзу досягнули 240 млрд. євро, що на 6% більше у порівнянні з 2021 роком. У порівнянні з 2014 роком, такі витрати зросли майже на 40%. Процес збільшення фінансування військових потреб розпочався тоді, коли росія анексувала Крим. Це був дзвоник, який пробудив Європу і змусив думати про свій захист.

Але не всі в Європі розуміють і підтримують збільшення витрат на військові цілі. Я був здивований, коли один з банків сказав мені, що рада директорів його банку не вважає за доцільне рекомендувати підтримувати військове виробництво. Тому потрібно активно працювати в суспільствах в державах-членах ЄС з тим, щоб пояснювати громадянам необхідність зміцнювати власне виробництво зброї.

Tags: Borrell
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук