США: скорочуються викиди з електростанцій
Президент США Барак Обама оголосить нові правила для вугільних електростанцій, щоб скоротити викиди та зупинити глобальне потепління.
Обами планує зменшити викиди приблизно 1600 електростанцій на 30% до 2030 року.
Інші держави, зокрема, Китай та Індія, взяли на себе подібні зобов’язання, які можуть уповільнити глобальне потепління.
Однак критики стверджують, що нові правила призведуть до закриття електростанцій та подорожчання електроенергії.
"Я збираюся запевнити всіх, що Америка є передовою державою у тому, що стосується збереження нашої планети. Вплив Америки завжди є сильнішим, коли ми показуємо щось власним прикладом. Ми не можемо робити для себе винятки з правил, котрих дотримуються всі інші", - заявив Обама минулого тижня.
Використання сланцевого газу, котрий видобувається з величезних родовищ у Пенсильванії, Техасі та інших штатах, уже допомогли Штатам скоротити використання вугілля. Однак воно все одно залишається основник чинником у виробництві енергії в країні – воно є джерелом близько 40% електроенергії в США.
Після того, як пропозиції будуть оголошені, рік триватимуть консультації, потім ще протягом року штати повинні будуть представити на розгляд свої пропозиції.
Незважаючи на цю затримку, міжнародні спостерігачі кажуть, що нові пропозиції допоможуть відновити довіру до США на міжнародній арені.
Деталі плану поки не розголошені, однак Wall Street Journal та New York Times з посиланням на джерела, ознайомлені з ним, написали, що адміністрація пана Обами прагне до 2030 скоротити обсяги парникових газів на 30% у порівнянні з рівнем 2005 року.
Слово президента
Представники адміністрації Обами кажуть, що нові правила є кроком для виконання обіцянки, котру президент дав у перший рік свого перебування на посаді, - значно скоротити обсяги викидів у США до 2020 року.
Президент-демократ досі не міг переконати республіканців у Конгресі підтримати зміни до законодавства щодо кліматичних змін. У 2010 році спроба демократів ухвалити закон, котрий обмежував викиди вуглекислого газу та дозволяв компаніям торгувати дозволами на забруднення заблокувала республіканська більшість у Сенаті.
Зараз адміністрація Обами посилатиметься на рішення Верховного Суду США від 2007 року: згідно з ним, Агенція з захисту навколишнього середовища, орган виконавчої влади, підконтрольний президентові, отримує можливість регулювати граничну кількість викидів на підставі Акту про чисте повітря.
Після того, як нові правила набудуть чинності, кожен штат отримає право розробляти власну стратегію скорочення кількості викидів, аби він міг задовольнити вимоги нової стратегії.
До методів скорочення викидів відносяться: збільшення використання атомної та сонячної енергії, перехід на природний газ або ж просування до торгівлі квотами на викиди.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Газпром вважає сланцевий газ фантомом
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: