Росія: висунуто додаткові звинувачення у загибелі президента Total
У справі про катастрофу літака Falcon, внаслідок якої загинув голова французької нафтової компанії Total і ще троє людей, Слідчий комітет Росії висунув звинувачення провідному інженеру аеродромної служби аеропорту "Внуково" Володимиру Леденєву і керівнику польотів Романові Дунаєву.
Володимир Леденєв попередньо ув'язнений, Роман Дунаєв - під домашнім арештом.
Вони стали третім і четвертим обвинуваченими у цій справі слідом за диспетчером Олександром Кругловим і диспетчером-стажером Світланою Кривсун.
Усіх чотирьох звинувачують у порушенні правил безпеки руху та експлуатації літака, що призвело з необережності до загибелі людей.
Максимальне покарання за цією статтею - сім років в'язниці.
Всі обвинувачені своєї вини не визнають.
У СКР уточнюють, що пізніше звинувачення висунуть такою Володимиру Мартиненку, водієві снігоприбиральної машини, в яку врізався літак.
Факти і припущення
Катастрофа сталася в ніч проти 21 жовтня, коли літак голови Total при розгоні зіткнувся зі снігоприбиральної машиною, яка невідомо чому опинилася на злітно-посадковій смузі.
Загинули четверо людей - голова Total Крістоф де Маржері і троє членів екіпажу.
Суд майже відразу після аварії заарештував водія снігоприбиральної машини на два місяці.
За даними слідства, він міг бути п'яним, проте сам пан Мартиненко це заперечує.
Адвокат водія стверджував, що той виконував приписи диспетчера. За словами адвоката, водій - технічний виконавець, на якого "комусь дуже вигідно звалити всю вину".
На думку слідства, в день катастрофи інженер Леденєв керував снігоприбиральними роботами, а керівник польотів Дунаєв і диспетчери Кривсун і Круглов - повітряним рухом.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну
Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.