США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

21 May, 2014 | Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради |
Уільям Дроздяк (William Drozdiak)

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

США та Німеччина повинні знайти прийнятні шляхи співпраці для того, щоб допомогти вирішенню кризи навколо України. На натомість сьогодні точки Берліну та Вашингтону на шляхи вирішення однієї з найбільш небезпечних криз новітньої історії Європи поки що не співпадають.

На думку експерта, остання чотирьохгодинна зустріч канцлера Німеччини Ангели МЕРКЕЛЬ та президента США Барака ОБАМИ, яка відбулася на початку травня цього року у Вашингтоні, продемонструвала існування певної недовіри між Вашингтоном і Берліном, у тому числі через шпигунський скандал, у результаті якого стало відомо про те, що американські спеціальні служби вели прослуховування телефонних розмов німецького канцлера.

Немає сумнівів у тому, що американське керівництво чудово розуміє чутливість і складність питання про введення Європейським Союзом економічних санкцій проти Росії. Наприклад, близько шести тисяч німецьких компаній зав’язані у своїй діяльності на російський ринок. Внаслідок введення санкцій проти Росії без роботи можуть залишитися близько 300 тисяч німців. Це усвідомлюють усі сторони.

Меркель нагадала Обамі про те, що після введення санкцій проти Ірану Німеччина вже втратила 6 мільярдів дол. США. У випадку з Росією ця цифра може бути набагато більшою. Тим більше необхідно пам’ятати про доволі сильну персональну привзяку Росії до Німеччини. За словами експерта, колишній канцлер Німеччини Герхард ШРЬОДЕР кілька тижнів тому святкував в Росії своє день народження (йому виповнилося 70 років), на якому був присутній російський президент Володимир ПУТІН та керівництво Газпрому. Кажуть, що люди з партії Меркель також були на цьому святкуванні.

Однак, відомо, що на цьому етапі Вашингтон і Берлін погодились з єдиним: вибори президента України 25 травня 2014 року повинні відбулися. Сподіваюся, що до російської сторони цей месадж було донесено. Берлін та Вашингтон намагаються переконати Путіна в тому, що перезавантаження політичної системи в Україні вигідно й самій Росії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: