США: в країні розширюються масові протести
У США ширяться протести проти рішення журі присяжних виправдати поліcмена, який у серпні застрелив 18-річного чорношкірого підлітка Майкла Брауна у місті Фергюсон, штат Міссурі.
Демонстрації у Нью-Йорку та Сієтлі були переважно мирними, проте заворушення спалахнули в Окленді, Каліфорнія.
Протести відбулись у дванадцяти містах: Сент-Луїсі, Сієтлі, Альбукерке, Нью-Йорку, Клівленді, Окланді, Міннеаполісі, Атланті, Портленді, Чікаго та Бостоні.
Влада американського штату Міссурі направила в місто Фергюсон, де сталося вбивство, додаткові війська, аби не допустити повторення заворушень, які сталися в понеділок.
За словами губернатора штату Джея Ніксона, з вівторка охороняти порядок в регіоні будуть 2200 військовослужбовців Національної гвардії США.
Напередодні в Фергюсоні, де переважно проживають афро-американці, підпалили десятки будинків, 44 людей затримані, один поліцейський дістав кульове поранення.
Адвокати виправданого поліцейського Даррена Вілсона заявили, що рішення журі присяжних було правильним, і наголосили, що нерідко у складній ситуації поліцейські мають лише мить на рішення.
Сам Вілсон дав інтерв'ю американському каналу ABС, в якому сказав, що його совість - чиста.
Адвокат сім'ї Майкла Брауна, в свою чергу, назвав суд несправедливим, проте засудив насильство, до якого спричинив вирок.
Даррен Вілсон застрелив 18-річного хлопця 9 серпня, коли той нібито вкрав у магазині пачку цигарок й, за словами правоохоронця, чинив спротив поліції.
"Життя чорношкірих цінні"
Із збільшенням кількості військових втричі ситуація у Фергюсоні у вівторок була переважно спокійною. Хоча демонстранти перекривали важливі траси та організували мітинг біля будівлі федерального суду.
Проте ввечері напруга почала зростати.
Протестувальники спалили поліцейську машину, після чого правоохоронці почали зачищати вулиці й проводити арешти, використовуючи димові гранати та сльозогінний газ.
Протестувальники мали при собі плакати з написами "Життя чорношкірих цінні". Вони скандували "Руки підняті, не стріляйте", цим апелюючи до свідчень, ніби пан Браун підняв руки вгору, коли його застрелили.
В Окленді, у затоці Сан-Франциско, протестанти трощили поліцейські автівки та магазини під час другої ночі заворушень.
У понеділок в місті арештували 43 людей, коли поліція приборкала протест численністю дві тисячі людей.
Протестувальники також тимчасово зупиняли рух в центрі Лос-Анджелеса, але потім поліція звільнила проїзд.
Немає виправдань
У вівторок Барак Обама зробив заяву з приводу заворушень та повідомив, що "немає виправдань" безчинствам та актам насильства, додавши, що винні у цьому мають бути покарані.
За його словами, розчарування рішення журі мало "глибоке підґрунтя у багатьох не білих спільнотах, які мають відчуття, що закони не застосовуються однаково або справедливо".
Президент США дав вказівку генеральному прокурору Еріку Голдеру знайти шляхи, аби відновити довіру у таких спільнотах та забезпечити "справедливе застосування закону".
Із серпня в США йдуть дебати, чи Майкл Браун намагався здатися Даррену Вілсону, коли той його застрелив.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Конгрес має надати фінансову підтримку Україні
Бен Кардін
Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук