Україна: процес реструктуризації боргу буде складним

16 Mar, 2015 | |

Найбільший кредитор України сформував блок та винайняв радників, аби підготуватись до важких перемовин з Києвом після того, як уражена країна минулого тижня висунула пропозиції щодо значної реструктуризації боргу у 17 млрд доларів.

Групу очолює Франклін Темплтон, який акумулював українських боргів на 7 млрд доларів, при чому більшість з них - до революції 2014 року та війни на сході країни.

Перемовини обіцяють бути агресивними. Людина близька до переговорів повідомила, що група кредиторів не визнає просте зменшення боргу, вважаючи запропоноване зменшення завеликим.

Росія також повідомляла, що не хоче реструктуризації тримільярдного боргу України. Це гроші, отримані ще урядом часів екс-президента Віктора Януковича.
Якщо Росія не погодиться на реструктуризацію, Україна буде змушена просити більше скорочення боргу в інших інвесторів. Група кредиторів вже розпочала вивчення сценарію, коли Росія не визнає реструктуризацію боргу.

МВФ у своєму звіті зазначав, що це великий ризик для успіху його нової програми в Україні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.