Україна: процес реструктуризації боргу буде складним

16 Mar, 2015 | |

Найбільший кредитор України сформував блок та винайняв радників, аби підготуватись до важких перемовин з Києвом після того, як уражена країна минулого тижня висунула пропозиції щодо значної реструктуризації боргу у 17 млрд доларів.

Групу очолює Франклін Темплтон, який акумулював українських боргів на 7 млрд доларів, при чому більшість з них - до революції 2014 року та війни на сході країни.

Перемовини обіцяють бути агресивними. Людина близька до переговорів повідомила, що група кредиторів не визнає просте зменшення боргу, вважаючи запропоноване зменшення завеликим.

Росія також повідомляла, що не хоче реструктуризації тримільярдного боргу України. Це гроші, отримані ще урядом часів екс-президента Віктора Януковича.
Якщо Росія не погодиться на реструктуризацію, Україна буде змушена просити більше скорочення боргу в інших інвесторів. Група кредиторів вже розпочала вивчення сценарію, коли Росія не визнає реструктуризацію боргу.

МВФ у своєму звіті зазначав, що це великий ризик для успіху його нової програми в Україні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.